TOKİ’den üzerinde tapu kaydı olmayanı ev sahibi yapacak proje! 33 ilde KDV’den muaf satışlar başlıyor!

TOKİ’den üzerinde tapu kaydı olmayanı ev sahibi yapacak proje! 33 ilde KDV’den muaf satışlar başlıyor!

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı dönüşüm projesi kapsamında başlatılan TOKİ çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Üzerinde tapu kaydı bulunmayan onlarca evsiz vatandaşı kiracılıktan kurtaracak o yeni proje cüzi bir ödeme ile bu yıl bitmeden hak sahiplerini evlerine kavuşturacak. TOKİ'nin 33 il için başlattığı KDV'den muaf arsa satışları ile ilgili tüm merak edilenler haberimizde…

Kimisi yatırım yapmak kimisi çocuğunun geleceğini kurtarmak için TOKİ projelerini yakından takip ediyor. Uzun süredir beklenen TOKİ'nin arsa satış ihaleleri sonunda gün yüzüne çıkmaya başladı. Üzerine konut inşa etmek isteyenler ya da ticari bir amaçla değerlendirmek isteyenler için beklenen o fırsat sonunda geldi.

Her bütçeye uygun uzun vade ve esnek geri ödeme fırsatı sunan TOKİ arsaları için satış süreci başlıyor. Ankara, İzmir ve İstanbul gibi büyük şehirler başta olmak üzere 33 il için uyarı verildi. Toplamda 392 muhtelif arsa açık artırma yolu ile satışa çıkacak. En çok merak edilen konu satın alınacak arsaların geri ödeme planı oldu?

tokiden-uzerinde-tapu-kaydi-olmayani-ev-sahibi-yapacak-proje-33-ilde-kdvden-muaf-satislar-basliyor.png

TOKİ Arsa Satışı Geri Ödeme Planı!

Konut inşa etmek, turizm alanında kullanmak veya ticaret yapmak amaçlı olarak ömürlük yatırım arsa satışları için detaylar belli oldu. Başlangıç bedeli %25 peşinat ile birlikte başlayacak sözleşme döneminde ödenecek arsanın fiyatı 48 ay vade ile taksitlere bölünecek. Üstelik bu arsalar KDV'den muaf şekilde alıcısına ulaşacak.

TOKİ arsalarının satışa çıkacağı iller arasında yalnızca büyük şehirler bulunmuyor. Kocaeli, Malatya, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Şanlıurfa, Bitlis, Bursa, Balıkesir, Antalya, Ağrı, Afyon, Adana, Yalova, Uşak gibi farklı illerde listede yer alıyor.

TOKİ arsa satışları için açık artırma dönemi 8 Mayıs ile 9 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleşecek. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak ve illerin arsa satış fiyatlarını detaylı inceleyebilmek için şu bağlantıyı TOKİ ARSA SATIŞ kullanabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
6 Yorum