Sosyal Hizmetler Bakanlığından Ailelere Her Ay Maddi Yardım Yapılacak

Sosyal Hizmetler Bakanlığından Ailelere Her Ay Maddi Yardım Yapılacak

Dar gelirli ailelerin desteklenmesi amacıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay çeşitli miktarlarda yardımlar yapılmaktadır. Söz konusu yardımlar hangi şartları Taşıyan ailelerin yapılmaktadır? Söz konusu yardımlarla ilgili detaylar haberimizde...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Dar gelirli ailelere her ay sosyal yardımlar yapılmaktadır. Söz konusu sosyal yardımlar hangi şartla taşıyan aileler yapılmaktadır? Ödenecek olan yardımlar kaç lira tutarındadır?

Söz konusu ödemeler ailenin bir aylık geliri dikkate alınarak yapılır. Ailelerin gelirleri belirlenen tutarların altında kalırsa söz konusu aileye her ay sosyal yardımlar yapılacaktır.

Bir aylık hane gelirinin kişi başına düşen miktarı;

450 TL ve altı olan ailelere 1.250 TL Ödenir

450 TL üzeri 911,15 TL ve altı olan ailelere 1.100 TL Ödenir

911,15 TL üzeri 1372,30 TL ve altı olan ailelere 950 TL Ödenir

1372,30 TL üzeri 5.667,37 TL’den az olan ailelere 850 TL Ödenir

Sosyal yardımlara başvurular https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkinden yapılacaktır.

Sosyal yardım başvuru sonuçları https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama linki üzerinden öğrenilir.

Meb Hocam/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2 Yorum