Seçim Görevi Alanların Ücretleri Ne Zaman Yatacak?

Seçim Görevi Alanların Ücretleri Ne Zaman Yatacak?

Yerel seçimler geride kaldı. Yoğun bir seçim gününün ardından oy sayımı da dahil olmak üzere birçok görevi yerine getiren seçim görevlileri, görevlerini eksiksiz yerine getirmiş olmalarının mutluluğu içerisindeler. Seçimin geride kalmasından sonra seçimde görev almış olan personel şimdi de seçim görev ücretlerinin ne zaman yatacağını merak etmektedirler. Seçim görevi ücretleri ne zaman hesaplara yatacak detaylar haberimizde...

Seçim görevlileri 31 Mart Pazar günü yerel seçimlerin sağlıklı bir biçimde yürütülmesi için yoğun mesai yaptılar. Oy kullanma işlemleri sakin geçse de oy sayımı için büyük dikkat gerektiren muazzam bir emek harcandı. Memurundan sandık başkanına kadar herkesin gecenin geç saatine kadar çalıştığı süreç sona erdi.

secim-gorev-ucretleri-ne-zaman-yatacak.jpg

Seçim görevlileri ne kadar ücretleri ücret alacak?

Sandık kurulu başkanlarına 2.947 TL ödeme yapılacak.

Sandık memuru veya diğer bir ifadeyle sandık görevlileri ise 2.088 TL ödeme alacak.

Partili üyelere 1.044 TL ve bina sorumlularına ise 2.936 TL ödeme yapılacak.

Geçmiş yıllarda seçim görevi ücretleri devlet bankaları aracılığıyla yapılmıştı. Görevliler ücretlerini kimlik bilgileriyle alabilecek. Seçim görevi ücretlerinin bayramdan sonra hesaplara yatırılması planlanıyor.

Meb Hocam / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.