Sağlık Bakanı Açıkladı Yeni Tedbirler Yolda

Sağlık Bakanı Açıkladı Yeni Tedbirler Yolda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerdeki randevu bulunamama sorunlarının önüne geçebilmek adına bir dizi tedbirlerin alınacağını ifade etti. Söz konusu tedbirler randevu sistemine büyük yenilikler getirecektir.

Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA Yakında yeni tedbirlerin geleceğini söyledi.
Sağlık sisteminde yapılan tüm iyileştirmelere rağmen en büyük sorunlardan bir tanesi de hastane randevusu alıp randevuya gitmeyen hastaların yaratmış olduğu zarardır. Gerçekten ihtiyacı olduğu için o gün doktora gidemeyen ve randevu bulamadığı için günlerce beklemek zorunda olan hastalar düşünüldüğünde durumun vehameti bir kere daha ortaya çıkmaktadır.

Sağlık Bakanı Fahrettin koca durumla ilgili olarak alınacak tedbirleri şu şekilde ifade etti. Fahrettin Koca ayrıca randevuya gelmeyen kişilerin 15 gün içerisinde randevu aldıkları servisten hizmet alamamaları yaptırımının yeterli olmadığını belirtti.

Yapılacak olan düzenleme ile randevu alan vatandaşlar bir gün öncesinden randevuma geleceğim butonuna tıklayacaklardır. Şimdiki sistemde randevuya dakikalar kala randevu iptal edilebiliyor ve herhangi bir cezası bulunmuyor. Yeni sistemde en az bir gün öncesinden randevuya gelinmeyeceğini bildirilmesi gerekiyor Aksi takdirde gidilmeyen randevular için vatandaşa 15 gün içerisinde randevuya gelmediği servisten hizmet alma kısıtlaması getiriliyor.

Aynı ihlali tekrar yol gösteren vatandaşlar ise bütün hastane servislerinden 15 gün boyunca hizmet alamayacaklar.

Meb Hocam/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
4 Yorum