POMEM başvurusu ne zaman sona erecek? POMEM ön başvuru şartları ve başvuru tarihi ne zaman bitiyor?

POMEM başvurusu ne zaman sona erecek? POMEM ön başvuru şartları ve başvuru tarihi ne zaman bitiyor?

2024 yılı için Polis Akademisi Başkanlığı'nın Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne (POMEM) 31. dönem öğrenci alımına ilişkin ön başvurular, 4 Nisan'da başlamış ve 14 Nisan saat 17.00'de sona erecektir.

POMEM başvurusu ne zaman bitiyor? POMEM ön başvuru şartları neler?

2024 yılı için Polis Akademisi Başkanlığı'nın Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne (POMEM) 31. dönem öğrenci alımına ilişkin ön başvurular, 4 Nisan'da başlamış ve 14 Nisan saat 17.00'de sona erecektir. Toplam 7,500 öğrenci alınacak olup, bunlardan 6,000'i erkek, 1,500'ü kadın lisans mezunlarından seçilecektir.

Adaylar başvurularını "http://www.pa.edu.tr" adresi üzerinden e-Devlet şifreleri ile yapabileceklerdir.

pomem-basvurusu-ne-zaman-sona-erecek-pomem-on-basvuru-sartlari-ve-basvuru-tarihi-ne-zaman-bitiyor.jpg

Başvuru şartları arasında, Türk vatandaşı olmak, lisans mezunu olmak, KPSS'den belirli bir puan almış olmak, yaş ve boy sınırlamaları gibi fiziksel koşullar, sağlık durumu, adli sicil temizliği ve polis eğitim kurumlarıyla ilgili önceki deneyimler yer almaktadır.

Adayların herhangi bir siyasi partiye üye olmamaları ve kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmaları gerekmektedir.

POMEM BAŞVURU EKRANI

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
8 Yorum