O İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı çalışma ile tüm okulları tek ekrana topluyor!

O İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı çalışma ile tüm okulları tek ekrana topluyor!
Kütahya’nın Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yeni bir çalışma başlatıldı. İkinci dönem eğitim öğretimi ile hayata geçen Veri İzleme Portalını (VİP) kuruma bağlı tüm okulların bilgilerini tek ekrana topluyor.

VİP projesi ile tüm bilgiler aynı yerde!

Kütahya’nın Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kendi bünyesinde geliştirdiği Veri İzleme Portalı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarında veri tabanları oluşturularak bilgilere en güncel haliyle ulaşabiliyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bahadur,

“Müdürlüğümüz bünyesinde geliştirilen ve 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 2.dönem itibariyle faaliyete geçirdiğimiz Veri İzleme Portalı programımız ile bağlı okul ve kurumlarımızın güncel bilgileri tek ekranda toplanacak. Kurum kültürünün devamı açısından kurum hafızası oluşturularak, müdürlüğümüz ve kurumlarımız arasındaki koordineyi ve gelişen teknoloji çağında bilgi akışının hızlandırılmasını hedefliyoruz” dedi.

Gelişen teknoloji çağı ile kurumların koordinesine dikkat çeken Bahadur, geliştirilen portalın işlevlerinden şu ifadelerle bahsetti;

“Program ile Google formlar üzerinden çevrimiçi bilgi girişi, bilgileri güncelleme imkânı, geliştirilen masaüstü uygulaması sayesinde kolay ve hızlı veri girişi, verilerin kurum hafızasının devamı açısından uzun yıllar kalacak şekilde arşivleme imkânı, tüm okul ve kurumlara yönelik 150 soru imkânı, sadece bilgisayardan değil telefondan veri güncelleme ve görüntüleme imkânı olacak” dedi.

Bahadur son olarak “Veri İzleme Portalı programının hazırlanmasında emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum