MHRS'de Büyük Değişiklikler Yapılacak! Hastane Randevularına Gitmeyen Vatandaşlara Büyük Cezalar Geliyor

MHRS'de Büyük Değişiklikler Yapılacak! Hastane Randevularına Gitmeyen Vatandaşlara Büyük Cezalar Geliyor

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada hastanelerdeki en büyük sorunlardan bir tanesi olarak hastane randevularına Gelmeyen vatandaşların yarattıkları Yoğunluk sebebiyle Hastaların randevu bulamamaları olduğu belirtildi. Artık randevusuna gelmeyen vatandaşlar için daha ağır yaptırımlar uygulanacak Peki o yaptırımlar nelerdir? Detaylar haberimizde…

Sağlık Bakanlığı yeni dönemde randevularına gelmeyen vatandaşlar için ağır yaptırımlar uygulayacak.

Mevcut sistemde hastane randevusuna gelmeyeceğini bir saat önce bildiren vatandaşa herhangi bir yaptırım uygulanmamaktadır. Ancak yarım saat veya bir saat öncesinden yapılan randevu iptallerinin hastane randevu sistemlerine herhangi bir faydası yoktur.

Yeni sistemde randevusuna gelmeyecek olan vatandaş bir gün öncesinden en geç saat 23.59'da hastane randevusunu iptal etmek zorunda olacaktır. söz konusu iptali gerçekleştirmeyen vatandaş randevu aldığı servisten 15 gün boyunca randevu alamayacaktır.
Aynı işlemi tekrar etmesi durumunda ise 15 gün boyunca hastanelerin tüm servislerinden randevu alamayacaktır.

Hastanelerde meydana gelen randevu bulamama şikayetlerin önüne bu şekilde geçilmesi planlanmaktadır. Randevularına gelmeyen vatandaşlara uygulanacak olan tedbirler yakında Sağlık Bakanlığı tarafından kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Meb Hocam / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.