LGS'de başarılı olan öğrencilere 3000 TL burs verilecek

LGS'de başarılı olan öğrencilere 3000 TL burs verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen 8 sınıf öğrencilerinin katıldığı LGS kapsamında düzenlenen Sınavda başarılı olan öğrencilere 3000 TL burs bağlanacak. İşte detaylar...

İstanbul Valiliği'nde düzenlenen törenle lgs'den 500 tam puanının 388 öğrenciye 3000 lira burs verileceği açıklandı. İstanbul valiliğinde düzenlenen törene Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da katıldı. İstanbul Valisi Davut Gül lgs'den 500 tam puan alan 388 öğrenciye ocak ayından başlanarak her ay düzenli olarak 3.000 lira burs bağlanacağını ifade etti. Törende sınav şampiyonu LGS'de tam puan almış olan 388 öğrenci ile Aile ve Sosyal Hizmetler bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ve İstanbul valisi Davut Gül fotoğraf çektirdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş Ayrıca LGS'de tam puan almış olan öğrencilere "Hangi mesleği seçerseniz seçin hedefinize doğru dürüstçe yol aldığınız ve işinizi samimiyetle yaptığınız sürece başarı her zaman sizinledir. Bizde her konuda sizin yanınızdayız." dedi.

Meb Hocam / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
5 Yorum