Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman Başlıyor 2024? 9 Günlük Tatil Kimleri Kapsıyor?

Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman Başlıyor 2024? 9 Günlük Tatil Kimleri Kapsıyor?

2024 yılında Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor? 9 günlük Kurban Bayramı tatili kimleri kapsıyor? kurban Bayramı tatili ne zaman bitecek?

Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor 2024 yılının bugünlerinde yanıtı en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı Millete Sesleniş konuşmasında şu ifadelere yer vermişti: "Kamu çalışanlarımız için 2 günlük süreyi idari izin kapsamına aldık."

Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman Başlıyor 2024?

2024 yılında Kurban Bayramı 16 - 17 - 18 - 19 Haziran tarihlerinde kutlanacak. Pazar günü başlayacak olan Kurban Bayramı Çarşamba günü sona erecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre, Perşembe ve Cuma günleri de kamu çalışanları için idari izin kapsamına alındı. Ve böylelikle Kurban Bayramı tatili, Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi 9 güne çıkarıldı.

14 Haziran 2024 Cuma günü mesai bitimiyle birlikte başlayacak olan 9 günlük Kurban Bayramı tatili, 24 Haziran 2024 Pazartesi günü mesai saati başladığında sona erecek.

9 Günlük kurban Bayramı Tatili Kimleri Kapsıyor?

Kamu kurumlarını kapsayan 9 günlük Kurban Bayramı tatili özel sektörü kapsamayacak. Özel sektör 15 Haziran 2024 Cumartesi günü yarım günlük arife tatili ile birlikte, 4 gün sürecek olan Kurban Bayramı için 4.5 günlük tatil hakkı kullanacak. Ancak çalışılan kurumun inisiyatifine bağlı olarak Kurban Bayramı tatilinin uzatılması durumu söz konusu olabilir.

İdari izin ve dolayısı ile 9 günlük Kurban Bayramı tatili, 657 sayılı kanun kapsamında devlet Memuru olarak görev yapanları kapsıyor.