Kültür ve Turizm Bakanlığı (KTB) sözleşmeli personel alım başlattı

Kültür ve Turizm Bakanlığı (KTB) sözleşmeli personel alım başlattı

Kültür ve Turizm Bakanlığı (KTB) sözleşmeli personel alım başlattı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 1629 sözleşmeli personel alacak. Alım, 657 sayılı Kanun'un 4/B maddesi ve Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar'a göre yapılacak. Adaylarda genel olarak Türk vatandaşı olma, belirli yaş aralıklarında olma, kamu haklarından mahrum olmama gibi şartlar aranıyor. Ayrıca KPSS puanı esas alınacak ve bazı pozisyonlar için özel şartlar bulunuyor.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI (KTB) SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM BAŞLATTI

KTB Alınacak personel arasında çocuk gelişimcileri, büro personeli, koruma ve güvenlik görevlileri, aşçılar ve temizlik personeli gibi çeşitli unvanlar yer alıyor. Adaylar sadece bir il ve bir pozisyon için başvuruda bulunabilir ve başvurular e-Devlet üzerinden veya Kariyer Kapısı üzerinden elektronik ortamda yapılacak.

Atanmaya hak kazanan adaylar için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacak. Gerçeğe aykırı beyanda bulunanların atamaları yapılmayacak ve hukuki işlem başlatılacak. Atamalar il ve/veya ilçelere yapılacaktır.

BAŞVUR

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.