KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

ÖSYM bugün gerçekleştirilen ve binlerce öğretmen adayının katıldığı KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Soru Kitapçığı ve cevap anahtarını yayımladı.

2023 KPSS süreci bugün gerçekleştirilen Öğretmenlik Alan Bilgisi oturumu ile birlikte tamamlandı. Binlerce öğretmen adayının katıldığı Öğretmenlik Alan Bilgisi oturumu soru kitapçığı ve cevap anahtarı ÖSYM'nin sitesinden yayımlandı.

ÖSYM'den yapılan açıklamada, bugün ÖABT'nin temel soru kitapçıkları ile cevap anahtarlarının (her test için yüzde 10), https://ais.osym.gov.tr bağlantısından erişime açıldığı belirtildi.

Sınava başvuran adayların, temel soru kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına ÖSYM'nin internet adresinden, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ulaşabileceği kaydedildi.

Açıklamada, temel soru kitapçığı görüntüleme sürecinin 16 Ağustos saat 23.59'da sonlanacağı ifade edilerek, "Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz." uyarısı yapıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum