KPSS başvurusunu kaçıranlara ikinci şans

KPSS başvurusunu kaçıranlara ikinci şans
Memur olabilmek için çok önemli bir ön kusur olan kamu personeli seçme sınavı ön lisans oturumunu kaçıran adaylar için Öğrenci Seçme ve yerleşme Merkezi tekrar başvuru Hakkı tanıdı. İşte başvurunun detayları...

Üniversitelerin 2 yıllık ön lisans bölümlerinden mezun olan adayların memur olabilmeleri için girmeleri gereken kamu personeli seçme sınavı ön lisans oturumu başvuruları sona ermişti.

Ancak Öğrenci Seçme ve Yerleşme Merkezi tarafından tekrardan başvuruların açılması ile beraber adaylar geç başvuru hakkına erişmiş oldular. Söz konusu geç başvurular 9 ve 10 Temmuz tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuruda bulunacak olan adaylardan 525 lira başvuru ücreti alınacaktır. Kamu personeli seçme sınavı ön lisans oturumu için adaylar Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin aday işlemleri sistemi üzerinden başvuruda bulunabileceklerdir.

ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi üzerinden başvurularını yapan adaylar başvuru ücretlerini 10 Temmuz saat 23.59'a kadar yatırmadıkları takdirde başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Meb Hocam / ÖZEL HABER