Karar Resmi Gazete'de! Tarife'de Ortalama Yüzde 90,40 Oranında Artış

Karar Resmi Gazete'de! Tarife'de Ortalama Yüzde 90,40 Oranında Artış

Resmi Gazete 'de yayımlanan karara göre, Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde ortalama yüzde 90,40 oranında artış yapıldı. İşte detaylar..

Karar Resmi Gazete' de! Tarife'de Ortalama Yüzde 90,40 Oranında Artış

Avukatlık ücretlerine yeni bir düzenleme yapıldı. Resmi Gazete 'de yayımlanan karara göre Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde ortalama yüzde 90,40 oranında artış yapıldı.

'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi'ne göre; Kamu kurum ve kuruluşlarıyla özel ve tüzel kişilerin sözleşmeli avukatlarına ödeyecekleri ücret en az 15 bin 800 TL, dava ücretleri ise 8 bin TL ile 67 bin 700 TL arasında olacak.

Avukatla büroda sözlü danışma ücreti ilk 1 saat için 2 bin 300 TL, sonraki her 1 saat için 1300 TL olarak belirlenirken, çağrı üzerine gidilen yerde 1 saate kadar sözlü danışma ücreti ise 4 bin 800 TL oldu.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan yeni tarife hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Sağkan, "Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi konusunda, barolarımızdan aldığımız görüş ve öneriler doğrultusunda Adalet Bakanlığı ile yürüttüğümüz çalışma neticesinde mesleğimiz ve meslektaşlarımız için çok önemli ve tarihi bir tarifeyi hayata geçirdik. Adalet Bakanı Sayın Yılmaz Tunç ve bakanlık bürokratlarına çözüm odaklı ve yapıcı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ederim. Baro başkanlarımıza tarife hazırlığındaki katkılarından dolayı teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

avukatlikucret1.jpg

avukatlikucret2.jpg