Kamuya Personel Alınacak, 65 Kpss Puanı Olan Herkes Başvurabilecek

Kamuya Personel Alınacak, 65 Kpss Puanı Olan Herkes Başvurabilecek

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan ilana göre çok sayıda Gelir Uzmanı Yardımcısı kadrolarına çok sayıda eleman alınacak. Peki kontenjanlar ne kadar? Hangi şartlara sahip olanlar başvurabilecekler? Başvuru tarihleri ne zaman? Tüm detaylar haberimizde...

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafında yapılan ilanda boş bulunan pozisyonlara istihdam edilmek üzere 1271 kişi Gelir Uzmanı Yardımcısı alınacak.

Söz konusu işe alınacak olan personel ilanı resmi gazetede yayınlandı. Adaylar en fazla 5 adet tercihte bulunabileceklerdir. Adayların KPSS A grubundan en az 65 puan almaları gerekmektedir.

Adayların hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri veya bunların dengi olan bölümlerden mezun olan adaylar arasından işe alımlar yapılacaktır.

Adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir.

Adaylar için son başvuru tarihi olarak 25 Nisan belirlenmiştir.

Adaylar http://sinav.gib.gov.tr adresi üzerinden başvurularını tamamlayacaklardır. Adaylar işe girebilmek için 25 Mayıs 2024 tarihinde işe giriş için sınava alınacaktır. İşe giriş sınavı Ankara'da düzenlenecektir. Adaylar işe girebilmek için sözlü ve yazılı olmak üzere iki adet sınava gireceklerdir.

ATMA YAPILACAK OLANLARA AİT KONTENJAN BİLGİLERİ

1-gib.webp

2-gib.webp

3-gib.webp

4-gib.webp

Meb Hocam / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.