Kamuda Sert Tasarruf Tedbirleri Uygulanacak

Kamuda Sert Tasarruf Tedbirleri Uygulanacak

Edinilen bilgilere göre Temmuz ayında yayınlanan tasarruf tedbirleri yazısında belirtilen hedeflere tam olarak ulaşılamamıştır. Ek ödeneklerin reddedilmesinden tutun bütün harcama kalemlerinde tek tek kısıtlamaya gidilmesi durumu söz konusudur. Detaylar haberimizde...

Söz konusu kesintiler yakıttan sağlık harcamalarına kırtasiyeden elektriğe kadar birçok alanda maliye Bakanlığından istenecek olan ödeneklerin de küçüleceği anlamına gelmektedir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının yegane geliri olan Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın göndermiş olduğu ödeneklerin de bu kapsamda sıkı olarak incelenip küçültülmesi durumu söz konusu olacaktır.

Özellikle kamu kurumlarının temsil tören ağırlama tanıtım gibi personel giderleri enerji ve su alımları personel servisleri ile ilgili giderler de küçültülecek.
Söz konusu ödeneklerin küçültülmesi durumu deprem bölgesinde bulunan iller için geçerli olmayacaktır. Bu illerin altyapıdan tutun birçok eksiği Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından sağlanacak ödeneklerle giderilecektir.

Sağlık sektöründe de mümkün olduğunca yerli ilaç kullanımına geçilecek. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tasarruf tedbirleri ile ilgili taviz verilmeyeceğini ifade etti.

Meb Hocam/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2 Yorum