İşçi Maaşlarına Yüzde 65 Zam!  En düşük maaş 25 bin Lira

İşçi Maaşlarına Yüzde 65 Zam! En düşük maaş 25 bin Lira

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan işçilerin maaşlarına yüzde 65 zam yapıldığını, böylelikle en düşük işçi maaşının 25 bine çıktığını duyurdu..

Kamuda zam pazarlıkları devam ederken, Belediyelerde de aynı şekilde işçiler ile yerel yönetimler arasında anlaşma yolları aranıyor.

Zam pazarlıkları devam ederken, bir anlaşma haberi de Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden geldi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, işçilerine rekor bir zam yaparak en düşük maaşı 25 bin TL'ye yükseltti. Yapılan yüzde 65 oranındaki zam ile belediye çalışanlarına büyük bir destek sağlandı.

İşçi Maaşlarına Yüzde 65 Zam

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Genel Müdürlüğü ve Hizmet-İş Sendikası arasında 15 Haziran 2023 - 14 Haziran 2025 dönemini kapsayan kadrolu işçi personel toplu iş görüşmesi gerçekleştirildi ve devam eden görüşmeler sonuçlandı.

En düşük maaş 25 bin Lira

Toplu İş Sözleşme töreninde Büyükşehir Belediyesi adına imza atan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yasin Sağay, "İşçilerin günlük yevmiyeleri, sosyal hakları düzenlenerek mağdur edilmeleri önlendi ve enflasyona ezdirilmedi. Biz her zaman personellerimizin yanındayız. Biz büyük bir aileyiz." şeklinde konuştu.

Yapılan imzalarla birlikte Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve BASKİ'de çalışan kadrolu işçilerin maaşları yüzde 65 oranında artırılarak en düşük 15 bin 167 liradan 25 bin liraya yükseltildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.