Çocuk okutanlara eğitim desteği devam ediyor, Peki nasıl başvuru yapılır?

Çocuk okutanlara eğitim desteği devam ediyor, Peki nasıl başvuru yapılır?

Bu program, eğitim-öğretim döneminde bir ay içinde 4 günden fazla devamsızlık yapmayan ve sosyal güvencesi olmayan ailelere yöneliktir. İlk ve ortaöğretim düzeyindeki çocukları olan aileler, başvuru yapabilir ve öncelik annelerde olacak şekilde her iki ayda bir ödeme alabilirler. Çocuk okutanlara eğitim desteği devam ediyor, Peki nasıl başvuru yapılır?

Çocuk okutanlara eğitim desteği devam ediyor, Peki nasıl başvuru yapılır? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının eğitimlerine devam edebilmeleri için bir eğitim destek ödemesi programını başlatmıştır.

Bu program, eğitim-öğretim döneminde bir ay içinde 4 günden fazla devamsızlık yapmayan ve sosyal güvencesi olmayan ailelere yöneliktir.

İlk ve ortaöğretim düzeyindeki çocukları olan aileler, başvuru yapabilir ve öncelik annelerde olacak şekilde her iki ayda bir ödeme alabilirler.

cocuk-okutanlara-egitim-destegi-devam-ediyor-peki-nasil-basvuru-yapilir.jpg

Ödemeler, ilkokula giden erkek çocukları için aylık 90 TL, kız çocukları için 100 TL; ortaokula giden erkek çocukları için 130 TL, kız çocukları için ise 150 TL olarak belirlenmiştir.

ÇOCUK YARDIMI BAŞVURU EKRANI

Başvuruların Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na yapılması gerekmektedir ve bu yardımın amacı, ailelerin çocuklarının eğitimine devam etmelerini sağlayarak geleceğe daha güvenle bakmalarını hedeflemektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.