Bayram Öncesinde Çocuklara 650 TL Harçlık Verilecek

Bayram Öncesinde Çocuklara 650 TL Harçlık Verilecek

Bayram öncesinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ailelere çocuk yardımı kapsamında belirlenen miktarlarda yardımlar yapılacak. Söz konusu yardımlarla ilgili olarak başvuru detayları ve şartları açıklandı. Ailelere ne kadar yardım yapılacak? Ücretler ne zaman ödenecek? Başvurular hangi kanallar vasıtasıyla yapılacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ailelere bayram öncesinde harçlık niteliğinde ödemeler yapılacak. Belli şartları taşıyan ailelere yapılacak olan yardımlar için başvurular elektronik ortamdan yapılabileceği gibi dilekçe ile sosyal hizmetler il ve ilçe müdürlüklerine de yapılabilir.

detaylar.jpg

Ailede yaşayan kişi başına düşen aylık gelirin asgari ücretin 3/1'inin altında olması durumunda çocuk sayısına göre yardımlar yapılacak. Söz konusu şartı sağlayan aileler yardımdan faydalanacaktır.

Bu kapsamda

• 1-2 çocuğu olan ailelere 350 TL,

• 3 çocuğu olan ailelere 450 TL,

• 4 çocuğu olan ailelere 550 TL,

• 5 ve üzeri sayıda çocuk bulunan ailelere ise 650 TL ek ödeme yapılmaktadır.

Başvurmak için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum