Bakanlık harekete geçti! 1608 memur alımı yapılacak

Bakanlık harekete geçti! 1608 memur alımı yapılacak

İçişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere farklı mesleklerden toplamda 1608 memur alımı yapacak. İşte detaylar..

Yerel seçimlerden sonra kamu kurumları personel alımlarına hız verdi. Bakanlıklardan hemen hemen her gün memur alım haberleri gelirken, İçişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere farklı mesleklerden toplamda 1608 memur alımı yapacağını duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İçişleri Bakanlığı bünyesine alınacak 1608 memur alımı ile ilgili olarak detayları paylaştı.

Yerlikaya, merkez teşkilata 96, taşra teşkilatına 1512 olmak üzere toplam 1608 lisans, ön lisans ve lise mezunu sözleşmeli personel alımı yapılacağını bildirdi.

Başvuru tarihleri belli oldu

Sözleşmeli büro hizmetleri, destek hizmetleri ve teknik hizmetler alanında çalışmak üzere başvuru yapmak isteyen adayların, KPSS puanı ve tercih sıralamasına göre 22-26 Nisan'daki sözlü sınava e-Devlet üzerinden başvuru yapabileceğini belirten Yerlikaya, sınavların 27 Mayıs-11 Haziran'da bakanlığın merkezi dahil 8 ilde kurulacak 12 komisyon tarafından gerçekleştirileceğini kaydetti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.