Aile destek ödemeleri sorgulama ekranı, aile destek ödemesi bayramdan önce yatacak mı, ne zaman yatırılacak?

Aile destek ödemeleri sorgulama ekranı, aile destek ödemesi bayramdan önce yatacak mı, ne zaman yatırılacak?

Nisan 2024 Aile Destek Programı ödemeleri, hak sahibi hanelerin aylık gelir seviyesine bağlı olarak 850 TL ile 1250 TL arasında değişen miktarlarda yapılacak. Aile destek ödemeleri sorgulama ekranı, aile destek ödemesi bayramdan önce yatacak mı, ne zaman yatırılacak?

Ödemeler, her ayın 15'i ile 31'i arasında gerçekleştirilirken, bayram öncesinde yapılacağına dair bir açıklama bulunmamaktadır. Aile destek ödemeleri sorgulama ekranı, aile destek ödemesi bayramdan önce yatacak mı, ne zaman yatırılacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen bu yardımlar, hanenin sosyoekonomik profil ve gelir seviyesine göre belirlenmekte, ayrıca çocuk sayısına göre 350 TL'den 650 TL'ye kadar ek destek verilmektedir.

aile-destek-odemeleri-sorgulama-ekrani-aile-destek-odemesi-bayramdan-once-yatacak-mi-ne-zaman-yatirilacak.webp

Bu ödemeler, ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılan başvuruların onaylanmasıyla belirlenen hanelere yatırılıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.