Aile destek ödemeleri

Aile destek ödemeleri

Aile destek ödemeleri ne zaman hesaplara yatırılacak? Nisan ayı destek ödemeleri yatırılma tarihi belli oldu mu? Herkesin gözü kulağı aile destek ödemelerinin ne zaman yatacağında...

Aile destek ödemeleri, ihtiyaç sahibi ailelere 12 ay boyunca yapılacak bir sosyal yardım programıdır. Nisan ayı ödemeleriyle ilgili henüz resmi bir tarih açıklanmamıştır.

Ödemeler, ailelerin gelir düzeyine göre değişiklik göstermektedir; 450 TL ve altı gelire sahip hanelere 1.250 TL, 911,15 TL altı gelire sahip hanelere 1.100 TL, 1372,30 TL altı gelire sahip hanelere 950 TL, ve 5.667,37 TL'den az gelire sahip hanelere 850 TL ödeme yapılacaktır.

aile-destek-odemeleri.webp

Aile destek ödemeleri ne zaman hesaplara yatacak?

Çocuklu haneler için de çocuk sayısına göre ek ödemeler belirlenmiştir. Başvuru koşulları arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaş altı bireylerin başvuru yapamaması, mavi kart sahipleri ve yurt dışında ikamet edenlerin, hanede çalışan bir memur bulunanların ve asgari ücretin 3'te 1'inden fazla maaş alanların programdan faydalanamayacağı belirtilmiştir.

AİLE SOSYAL YARDIM BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.