YETEV Duyurdu: Depremden Etkilenen 40 Öğrenciye Burs Verilecek

YETEV Duyurdu: Depremden Etkilenen 40 Öğrenciye Burs Verilecek

Yeni Türkiye Eğitim Vakfı (YETEV), yaşanan büyük felaketten etkilenen 40 öğrenciye burs verileceğini ifade etti.

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli büyük depremler nedeniyle büyük felaket sonrasında, depremden etkilenen öğrencilerin bir kısmı, farklı illere nakledilmeye başlandı. Yeni Türkiye Eğitim Vakfı, İstanbul’a gelen depremzede öğrencilere eğitim burs imkanı sağlayacağını bildirdi. 40 kadar depremzede öğrenci, bu burstan faydalanarak eğitim ve öğretimlerine devam edebilecekler.

Verilere göre son 6 yılda, yaklaşık 3 bin öğrenciye burs imkanı tanıyan YETEV, İstanbul’a nakledilen depremzede öğrencilerden 40 kişiye tam burs verileceğini açıkladı. Burslar okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde öğrenim gören öğrencilerin tümünü kapsıyor.

YETEV’den Deprem Bölgesindeki Çocuklara Yardım

Deprem bölgelerinden İstanbul’a gelen öğrenciler için ‘Misafir Öğrenci Bursu’ veren YETEV, 40 depremzede öğrencinin eğitim ve öğretim masraflarının yanı sıra yemek, kitap, kırtasiye ve giyim gibi ihtiyaçlarının karşılanacağını da ifade etti. Aynı zamanda YETEV Okulları’nın Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik birimi de depremzede öğrenciler için bazı çalışmalar yürütecek.

YETEV, sunduğu burs imkanlarının yanı sıra afet bölgesine yardım kampanyaları da düzenliyor. Nakdi ve ayni yardımlarla birlikte, çocuklar için “Oyuncaklarımızı Paylaşıyoruz” kampanyası düzenleyen YETEV, hem oyuncakların hem de kırtasiye ürünlerinin bölgedeki çocukları ulaştırılmasında aktif bir rol oynuyor.

YETEV Eğitim Gönüllüleri ile bölgede kurulan çadırlarda da çocuklara pek çok yönden destek sağlanmaya çalışılıyor. PDR, sanat, spor ve drama gibi alanlarda 100’e yakın sayıda gönüllü öğretmen, bölgede çocuklara yönelik faaliyetlere devam ediyor.