Toplu Taşıma Araçları 23 Nisan'da Ücretsiz Mi Olacak? Hangi İller İçin Geçerli?

Toplu Taşıma Araçları 23 Nisan'da Ücretsiz Mi Olacak? Hangi İller İçin Geçerli?

Toplu taşıma araçları Ankara, İstanbul ve İzmir'de 23 Nisan'da ücretsiz mi olacak? İzban, Marmaray, Başkentray da verilecek olan ücretsiz taşıma hizmetine dahil olacak mı? Büyükşehir belediyeleri tarafından konuya yönelik verilen bilgilendirmede söz konusu ücretsiz olan toplu taşıma araçları ne şekilde bildirilmiş durumda? 23 Nisan kutlamalarının yapılacağı meydanlara ücretsiz gidilebilecek mi?

Toplu taşıma araçları 23 Nisan 2024 Salı günü Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı dolayısı ile ücretsiz olacak mı? Tüm yurtta büyük coşku ile kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı'nda okulların tatil olması ve hatta resmi tatil olması dolayısı ile vatandaşlar soluğu meydanlarda alacak.

Peki bu sırada kullanılacak olan toplu taşıma araçları ücretsiz mi olacak? İstanbul, Ankara, İzmir... gibi büyükşehirlerde Marmaray, Başkentray, İzban daihl olmak üzere, bakanlık ve belediyelere bağlı tüm toplu taşıma araçları ücretsiz olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, kişiselleştirilmiş İstanbulkart ile tüm toplu taşıma araçları 23 Nisan 2024 Salı günü ücretsiz olacak. Otobüs seferleri Cumartesi tarifesi ile metrobüs seferleri ise hafta içi tarifesi ile çalışacak. Bununla birlikte, Adalar hatları, Beyoğlu-Taksim Nostaljik Tramvayı, Karaköy-Beyoğlu Tünel, SG-1 Sabiha Gökçen Havalimanı-Kadıköy, SG-2 Sabiha Gökçen Havalimanı-Taksim, 121CS Sultanahmet-Çamlıca Tepesi hatları, 139 Üsküdar-Şile ve 139A Üsküdar-Şile/Ağva VİP hatlarımızda ücretsiz uygulaması geçerli değildir.

Ankara'da EGO Genel Müdürlüğü'ne ait toplu taşıma araçları ücretsiz hizmet verecek. İzmir'de de yine benzer şekilde tüm toplu tşaıma araçları ücretsiz hizmet verecek. Bu bilgiye İZBAN da dahil olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.