TBMM’de yoğun hafta başlıyor! Görüşülecek konular arasında öğretmen atamaları var mı?

TBMM’de yoğun hafta başlıyor! Görüşülecek konular arasında öğretmen atamaları var mı?

Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemi bu hafta oldukça yoğun ve hareketli geçecek. Bu hafta 23 Nisan sebebi ile özel etkinliklerinde gerçekleşeceği Meclis’te gündem yoğun. Salı günü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Genel Kurulda özel oturum gerçekleştirilecek. Peki Meclis’te bu hafta hangi konular gündeme getirilecek? Öğretmen atamaları ile ilgili bir husus konuşulacak mı?

Salı günü 23 Nisan etkinlikleri ile beraber yoğun bir temposu olan Meclis haftanın diğer günlerinde farklı birçok konuyu da masaya yatıracak. Bu hafta TBMM’de hangi konular görüşülecek? Yaklaşık 9 aydır bekleyen öğretmenleri tatmin edecek görüşmeler gerçekleşecek mi?

Bu hafta TBMM gündeminde neler var?

Meclis'te 23 Nisan etkinlikleri kapsamında temsil edilen siyasi partilerin genel başkanları oturumda 10'ar dakikalık konuşma yapacak. Aynı günün akşamında ise 23 Nisan resepsiyonu gerçekleştirilecek.

Çarşamba gününde Meclis’te enerji alanındaki yasa teklifinin görüşmelerine başlanacak. Teklif, yerli üretim ve ithal doğal gazın Türkiye'de sıvılaştırılarak dünya piyasalarına LNG olarak pazarlanabilmesi hakkında detayları içeriyor.

Diğer günlerde Meclis’in gündemine gelmesi beklenen konular arasında Yaklaşık 20 maddeden oluşması öngörülen Ticaret Kanunu yapılacak olan düzenleme yer alıyor. Bu teklifte, fahiş fiyat artışı yapan işletmelere verilen idari para cezalarının artırılmasına ilişkin düzenleme de yer alacak.

Bununla beraber Milli Savunma Bakanlığının teşkilat yapısındaki değişiklikler içeren önemli teklifler de bu hafta Meclis’in gündeminde olacak.

Alınan bilgilere göre bu hafta Meclis’in gündeminde öğretmen atamalarına ilişkin herhangi bir konu yer almıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.