Prefabrik Ev Yaptırmak İsteyenler Dikkat: Devlet 150.000 TL Hibe Verecek! Başvurular Bitiyor

Prefabrik Ev Yaptırmak İsteyenler Dikkat: Devlet 150.000 TL Hibe Verecek! Başvurular Bitiyor
Prefabrik Ev Yaptırmak İsteyenler Dikkat: Devlet 150.000 TL Hibe Verecek! Başvurular Bitiyor. Depremden sonra vatandaşlar prefabrik ev yaptırmak istiyorlar. Devlet destek...

Prefabrik Ev Yaptırmak İsteyenler Dikkat: Devlet 150.000 TL Hibe Verecek! Başvurular Bitiyor

Sanat Haber sitesinde yer alan bir habere göre prefabrik ev yaptırmak isteyenlere devlet 150.000 TL'ye kadar hibe verecek. İşte haberin ayrıntıları:

Prefabrik ev fiyatları Kahramanmaraş depremi sonrasında yoğun şekilde araştırılıyor. Depreme dayanıklı prefabrik ev yapmak isteyenler için Devletten de destek duyurusu geldi. Uzmanlar tarafından betonarme binalara oranla daha güvenilir bulunan prefabrik evler son dönemlerde daha da popüler hale geldi. Devlette bu noktada devreye girdi. Prefabrik ev yaptıracak kişilere devletten hibe desteği verilecek. Tam 150.000 TL hibe desteği için başvurular başladı. Prefabrik ev desteği başvuru sayfası ve merak edilenler haberimizde…

Kahramanmaraş'ta yaşanan şiddetli depremler 11 ilde ağır yıkama sebep oldu. Depremzedelere devlet tarafından maddi yardımlar sağlanırken bir yandan da depreme dayanıklı evler gündemden düşmüyor. Son dönemlerde prefabrik evler hem az katlı olmaları hem de depreme betonarme evlere göre daha dayanıklı olmaları nedeniyle vatandaşlar tarafından tercih ediliyor. Ancak bu süreçte fırsatçılar yine devrede ve prefabrik ev fiyatları resmen patlama yapmış durumda. Neyse ki devlet devreye girdi ve prefabrik ev yapmak isteyen vatandaşlara hibe desteği verileceğini duyurdu. Başvuru yapan kişilere devletten 150.000 TL prefabrik ev desteği sağlanacak.

Kimler Prefabrik Ev Desteği Alabilir?

Depreme dayanıklı ev yapmak isteyen ve bu sebeple prefabrik evlere yönelen vatandaşlara ne yazık ki deprem sonrasında fahiş fiyat şoku geldi. Kahramanmaraş depreminin prefabrik ev fiyatlarında rekor artış yaşanırken Devlet ise prefabrik ev yapmak isteyen vatandaşa devlet desteği verileceğini duyurdu. Devletten prefabrik ev desteği almak için tek bir şart bulunuyor. Hane içindeki kişi başına düşen net aylık gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması prefabrik ev desteği almak için yeterli.

Ne Kadar Prefabrik Ev Desteği Verilecek?

Prefabrik ev desteği miktarı da belli oldu. Devlet prefabrik ev yapımı için vatandaşlara 150.000 TL hibe desteği sağlayacak. Bunun yanı sıra evine onarmak isteyenlere 75 bin TL nakdi destek verilirken betonarme ev yapmak isteyen vatandaşlar ise devletten 200 bin TL hibe desteği sağlanacak.

Başvurular Nereden Ve Nasıl Yapılacak?

150.000 TL prefabrik ev desteği başvuruları için başvuru sayfası da açıldı. T.C kimlik no ve şifre ile e-devlet girişi yapanlar buradan başvuru ekranına ulaşarak form doldurabilecek. Aynı zamanda çevre şehircilik ve iklim değişikliği Bakanlığı aracılığı ile de prefabrik ev desteği başvurusu yapmak mümkün. Yine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına da giderek bu konuda başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Kaynak: Sanat Haber