Öğrencilere 9 Ay Boyunca 1200 TL’lik Burs

Öğrencilere 9 Ay Boyunca 1200 TL’lik Burs

Öğrenciler için burs arayışı devam ediyor. Her sene olduğu gibi 2023’te de pek çok kurum ve kuruluş, öğrencilere destek oluyor.

Öğrencilere burs imkanı sağlayan kurum ve kuruluşlardan birisi de Ahbap Derneği olarak karşımıza çıkıyor. Ahbap Derneği’ne başvuru yapan öğrenciler, bursu almaya hak kazanırsa, 9 ay boyunca aylık 1200 TL yardım alabilecek.

Ahbap Derneği, burs önceliğini maddi olarak zor durumda olan öğrencilere ve engelli öğrencilere veriyor. Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan, maddi zorluklar yaşayan ve engelli olan öğrenciler, Ahbap Derneği’nin sunmuş olduğu burs imkanından faydalanabilecek. Bu derneğin vereceği burs miktarı ise aylık 1200 TL olarak belirlenmiş ve burs desteğinin 9 ay boyunca sürdürülmesi planlanıyor.

Ahbap Derneği’nin Vereceği Burs İçin Şartlar Neler?

Ahbap Derneği, elinden geldiğince ve mümkün olduğunca çok sayıda öğrenciye burs imkanı verebilmeyi hedefliyor. Bununla birlikte derneğin burs verme konusunda belli başlı kriterleri de bulunuyor. Bu kriterlerden birisi, öğrencinin başarısı ile ilgili. Burs almak isteyen öğrencilerin başarılı bir not ortalamasına sahip olması bekleniyor. Bununla birlikte, öğrencilerin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora aşamalarında olması gerekiyor. Sadece örgün öğretimde okuyanları kapsayacak olan burs fırsatından yararlanmak isteyen öğrencilerin, en fazla 3 dersi zayıf olabilir şartı da bulunuyor.

Ahbap Derneği’ne başvuru yapmak isteyenlerin derneğin sitesini ziyaret ederek üye olmaları ve gerekli bilgileri doldurmaları gerekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.