Milyardarler listesi yayımlandı: Yıllardır zirvede olan o isim birinciliği başkasına kaptırdı!

Milyardarler listesi yayımlandı: Yıllardır zirvede olan o isim birinciliği başkasına kaptırdı!

Her yıl yayınlanan ve dünya genelinde en zengin kişileri sıralayan Forbes "Milyarderler Listesi" sonuçları duyuruldu. Global ölçekte zenginlikleriyle dikkat çeken bu listeye, Türkiye'den 26 başarılı iş insanı da dahil oldu..

Amerika merkezli prestijli ekonomi dergisi Forbes, her yıl heyecanla beklenen "Milyarderler Listesi"ni açıkladı. Dünya genelinde en zengin kişilerin sıralandığı bu listede Türkiye'den de 26 başarılı iş insanı kendine yer buldu. Forbes'un bu yıl 37. kez düzenlediği ve dünya genelinde toplam 2640 zengin bireyin sıralandığı 'Milyarderler Listesi'nde Türkiye'yi temsil eden 26 isim, ülkenin ekonomik başarısını gözler önüne serdi. Bu isimler arasında farklı sektörlerden gelen ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayan iş insanları bulunuyor.

Listede Türkiye'den yer alan iş insanlarının bir kısmı, kendi sektörlerinde dünya çapında markalar oluşturarak ülke ekonomisine büyük katkılar sağlarken, diğer bir kısmı ise yerel ve uluslararası yatırımlarla büyüme gösterdi. Bu başarılı isimler, Türkiye'nin dünya ekonomisindeki konumunu güçlendirmeye ve yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor.

ZİRVEYE BAŞKASI OTURDU

Dünya çapında zenginlerin sıralandığı listede, Tesla CEO'su Elon Musk, bu yılki pozisyonunu lüks giyim markası Louis Vuitton ve kozmetik devi Sephora'nın da bünyesinde bulunduğu Fransız konglomera LVMH'nin Yönetim Kurulu Başkanı Bernard Arnault'ya bıraktı. Türkiye'deki zenginler arasında da benzer bir değişim yaşandı. Yıllardır Forbes'un "Milyarderler Listesi"nde Türkiye adına ilk sıradaki isim olan Murat Ülker, bu yılki birinciliği SASA Polyester'in sahibi İbrahim Erdemoğlu'na devretti. Bu değişim, Türkiye'deki iş dünyasındaki dinamiklerin ve rekabetin sürekli olarak yenilendiğini gösteriyor.

İŞTE TÜRKİYE'NİN EN ZENGİN İSMİ

milyardarler-listesi-yayimlandi-turkiyeden-26-isim-yer-aldi-yillardir-zirvede-olan-o-isim-birin (2)

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, 5,3 milyar dolarlık servetiyle Türkiye'nin en zengin kişisi unvanını elde etti. Uzun süre zirvede olan Murat Ülker ise bu yıl ikinci sıraya geri çekildi. Murat Ülker, Erdemoğlu'nun ardında yer alsa bile, servetinde herhangi bir düşüş yaşamadı. Tam aksine, geçen yıl 4,7 milyar dolar olan servetini artıran Ülker, bu yıl 5 milyar dolarlık servetiyle listeye dahil oldu. Bu durum, her iki iş insanının da başarılı iş hamleleri ve yatırımlar sayesinde servetlerini sürekli artırabildiklerini gösteriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.