Milli İstihbarat Teşkilatı MİT Hakkında Çocuklar Neler Düşünüyor? Yanıtları 23 Nisan Dolayısıyla Öğrendik

Milli İstihbarat Teşkilatı MİT Hakkında Çocuklar Neler Düşünüyor? Yanıtları 23 Nisan Dolayısıyla Öğrendik

Milli İstihbarat Teşkilatı, yaşları 5 - 14 arasında değişen çocuklardan, gizli ajan, güvenlik ve istihbarat kelimelerinden yola çıkarak yazdıkları 15 mektup ve 25 resim aldı. Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı kapsamında bu mektuplar MİT'in resmi internet sitesinde yayınlandı. Peki çocukların gözünde MİT ve MİT personeli hangi konumda? Çocuklar MİT'e neden teşekkür etti? 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı kapsamında hepsinin yanıtı bulundu.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) çocukların gözünden nasıl görünüyor? 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı kapsamında bu sorunun yanıtları alındı. 5 - 14 yaş arası çocukların Güvenlik, gizli ajan ve istihbarat kelimelerinden yola çıkarak gönderdikleri 15 mektup ve 25 resim, teşkilatın resmi internet sitesinde yayınlandı.

Çocuklar Milli İstihbarat Teşkilatı internet sitesinde yayınlanması için mektuplar yazarak gönderdiler. Bunun nedeni 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı kapsamında çocukların kendilerini değerli ve önemli hissetmelerinin sağlanmasıydı. Bildiğiniz gibi her yıl 23 Nisan kutlamaları kapsamında çocuklar bakan olur ya da onların görüşleri alınır. MMİT'in yaptığı uygulama da bu aöaçla gerçekleştirildi.

Çocuklar tarafından yazılan mektuplar MİT'in resmi internet sitesi üzerinden paylaşıldı. Mektuplardan yola çıkılarak ortaya çıkan görüşler ele alındığında çocukların bazılarının MİT'te görevli kişiler gibi kahraman olmak isterken bazılarının da MİT personeli olmayı hayal ettikleri gözlemlendi.

Bazı çocuklar MİT sayesinde geceleri rahat uyuduklarını dile getirirken, bazı çocuklar da MİT personeline teşekkür etti.

Yazdıkları mektuplarda Gazze'li çocuklara dikkat çeken çocuklar da vardı: "Merhaba ajan amcalarım. Gazze'de çocuklar öldürülüyor. Onlara yardım eder misiniz?"

Bir diğer mektup ise şu şekilde başlıyor:

"Merhaba :)
Ben Elif
Siz de polis ve askerimizle ülkemizi koruyorsunuz. Ben 8 yaşındayım. Ülkemizi koruduğunuz için size teşekkür ediyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.