MEB'den ek ders ücretine dair resmi açıklama geldi! İkili eğitim yapan okullarda son durum ne olacak?

MEB'den ek ders ücretine dair resmi açıklama geldi! İkili eğitim yapan okullarda son durum ne olacak?

MEB'den ek ders ücretine dair resmi açıklama geldi! İkili eğitim yapan okullarda son durum ne olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan resmi yazıda, ikili öğretim kapsamında ek ders ücreti ödenip ödenemeyeceği konusu ele alınmıştır. Yazıda belirtildiği üzere, ilgili konu hakkında gelen talepler değerlendirilmiştir. İkili öğretim uygulamasının yapıldığı okullarda ek ders ücreti ödenip ödenemeyeceği sorusu, özellikle öğretmenler arasında sıkça tartışılan bir konudur. Bu durum, ikili eğitim uygulamasının artmasıyla birlikte daha da önem kazanmıştır. MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan resmi yazıda, ikili öğretim uygulamasının yapıldığı okullarda ek ders ücreti ödenebileceği belirtilmiştir.

İkili öğretim uygulamasının yapıldığı okullarda ek ders ücreti ödenebilmesi için öncelikle okul müdürünün bu konuda bir karar alması gerekmektedir. Okul müdürü, öğretmenlerin ek ders ücreti alıp alamayacağına karar verecek ve gerektiğinde okul bütçesinden ek ders ücreti ödenecektir. Ancak, öğretmenlerin ek ders ücreti alabilmesi için belli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Öğretmenler, ek ders ücreti alabilmek için, öğrencilerin ikili öğretim programına uygun olarak öğretim yapılması, öğrencilerin derslerindeki başarı durumları, öğretmenin derslerindeki başarı durumu gibi faktörlere dikkat etmeleri gerekmektedir.

ÖDEME ARTIRIMLI YAPILACAK

mebden-ek-ders-ucretine-dair-resmi-aciklama-geldi-ikili-egitim-yapan-okullarda-son-durum-ne-ola (2)

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün resmi yazısına göre, ikili öğretim kapsamında ayrıca ek ders ücreti ödenip ödenemeyeceğiyle ilgili alınan ilgi yazıları incelenmiştir. Bu bağlamda, birleştirilmiş sınıflı ilkokullarda ikili öğretim yapan okulların varlığına dikkat çekilmiştir. İkili öğretim yapan birleştirilmiş sınıflı ilkokullarda görev yapan müdürlerin, ders yılı süresince haftada iki saat artırımlı ek ders ücreti ödenmesinin uygun olacağı değerlendirilmiştir.

ADİL ÜCRET SAĞLANACAK

İkili öğretim yapan birleştirilmiş sınıflı ilkokullarda görevli müdürler ve öğretmenlerin haftada iki saat artırımlı ek ders ücreti alması, öğrencilerin daha kaliteli bir eğitim almalarına katkı sağlayacaktır. Bu uygulama, öğretmenlerin daha fazla çalışmalarının karşılığında adil bir ücret almalarını sağlayacak ve böylece eğitim kalitesinin artmasına yardımcı olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.