MEB Öğretmen Atama Takvimi 2023

MEB Öğretmen Atama Takvimi 2023

MEB Öğretmen atama takvimi 2023 ne zaman açıklanacak? Öğretmen ataması ne zaman yapılacak? Kadro ve branş dağılımı açıklandı mı?

MEB Öğretmen atama takvimi 2023 ne zaman açıklanacak? Öğretmen ataması ne zaman yapılacak? Kadro ve branş dağılımı açıklandı mı?

Öğretmen atama takviminin açıklanmasını bekleyen binlerce öğretmen var. Büyük bir heyecan ve aynı zamanda endişe içinde bekliyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı daha önceden açıklama yapmıştı fakat yapılan açıklama geri çevrildi. Bu kapsamda yeni takvim ne zaman açıklanacak herkes de merak konusu oldu.

Atamalar seçimden önce mi veya sonra mı olacak?

MEB öğretmen atama takvimi 2023 hakkında genel bilgiler.

atama takvimi iç yazı

ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ 2023

MEB tarafından yapılması planlanan öğretmen atama takvimi ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sebebiyle OHAL bölgesi için öğretmen atama kılavuzu yayınlandı. Sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi belli olduğunda haberimizin içerisinde olacaktır.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI YAPILACAK MI?

Bakan Özer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada son 20 yılda 750 bin öğretmen ataması yapıldığında dikkat çekti. “Her yıl öğretmen ataması oldu” ifadelerini kullanan Özer, gerekli istişarelerin yapılacağını ve alım yapılacağı tarihlerin kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi. Daha önce yapılan açıklamada ise rehber öğretmen alımlarına ağırlık verileceğini ifade eden Özer 2023 öğretmen atamasında rehber öğretmenlerimize, her okulda en az 1 tane rehber öğretmen olacak şekilde öncelik vermeyi planlıyoruz" dedi.

BU YIL ÖĞRETMEN ATAMASI OLACAK MI?

1 Eylül itibarıyla yapılan öğretmenlik atamasının ardından konuşan Bakan Özer, mevcut sistemde her yıl öğretmen ataması yapıldığını anımsatarak yeni öğretmen istihdamlarının da olacağının sinyalini verdi. MEB’in okulöncesi eğitime ağırlık verdiğine dikkati çeken Milli Eğitim Bakanı Sayın Özer, 20 bin öğretmen atamasından 7 bin 503 öğretmenin okulöncesinde istihdam edildiğini hatırlatarak, “Yani bakanlığın değişen politikaları, önceliklerine göre mutlaka dağılımı farklılaşan öğretmen atamaları gerçekleşecek." dedi.

Bakan Özerden konuyla ilgili bir açıklama yapıldığında değerli okuyucularımıza eksiksiz bir şekilde aktaracağız.