Kamu personeline tamamen ücretsiz! Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nden personele destek sürüyor.

Kamu personeline tamamen ücretsiz! Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nden personele destek sürüyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen İlk Yardım Eğitim Merkezi, çalışanlar tarafından büyük ilgi görüyor. Merkezde, profesyonel eğitmenler tarafından verilen ilk yardım eğitimleri sayesinde katılımcılar, acil durumlarda nasıl

Son dönemde Türkiye'de yaşanan deprem felaketleri, insanların hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına neden oldu. Bu tür olaylarda, ilk yardımın önemi bir kez daha anlaşıldı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi de bu konuda harekete geçerek, İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde İlk Yardım Eğitim Merkezi oluşturdu. Merkezde 1 mesul müdür ve 4 ilk yardım eğitmeni görev yapmakta ve katılımcılara 9 kişilik gruplar halinde eğitim vermektedir.

Eğitimlerde, ilk yardım konularında teorik bilgiler yanında uygulamalı eğitimler de yer almaktadır. Eğitimin tamamlanmasının ardından, katılımcılar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı ve uygulama sınavında başarılı olmaları halinde "İlk Yardımcı Sertifikası" almaya hak kazanacaklar.

KAMU KURUMLARINA EĞİTİM DESTEĞİ VERİLECEK

kamu-personeline-tamamen-ucretsiz-trabzon-buyuksehir-belediyesinden-personele-destek-suruyor-ca-1

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, İlk Yardım Eğitim Merkezi'ni oluşturarak her türlü kaza, çökme, patlama, mahsur kalma ve benzeri durumlarda teknik kurtarma gerektiren olaylara müdahale edebilme ve ilk yardım hizmetlerini yürütebilme amacıyla ilk yardım eğitimlerine hız verdi. Merkezde, 1 mesul müdür ve toplamda 4 ilk yardım eğitmeni tarafından verilen eğitimler 9 kişilik gruplar halinde gerçekleştiriliyor. Eğitimlerin ardından, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı ve uygulama sınavlarında başarılı olan katılımcılar, "İlk Yardımcı Sertifikası" almaya hak kazanıyor. Belediye İtfaiye Yönetmeliği'nin "Görevleri" başlıklı 6. maddesine göre, her itfaiyecinin aynı zamanda bir ilk yardımcı olma zorunluluğu bulunduğundan, öncelikle itfaiye personeline, daha sonra da ihtiyaç duyulan diğer kurum/kuruluş personeline ilk yardım eğitimi verilmesi hedefleniyor.

KAMU PERSONELİNDEN ÜCRET ALINMAYACAK

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde oluşturulan İlk Yardım Eğitim Merkezi ile ilk yardım eğitimlerine devam ediyor. İtfaiyecilerin yanı sıra, tüm kamu kurumu personeli ve Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinde istihdam edilen işçiler için ücretsiz olarak uygulanan eğitimler, özel teşebbüs çalışanları ve bireysel katılımcılar için ise İl Sağlık Müdürlüğü tarafından belirlenen gelir tarifesindeki kurs ücreti talep ediliyor. İlk yardım eğitimlerinin başarılı bir şekilde tamamlanması sonucu, katılımcılar İl Sağlık Müdürlüğünce yapılacak yazılı ve uygulama sınavını başarılı bir şekilde geçmeleri halinde, "İlk Yardımcı Sertifikası" almaya hak kazanacaklar.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.