Kamu çalışanları için açıklama: İkinci bir talimata kadar idari izinli sayılacaklar.

Kamu çalışanları için açıklama: İkinci bir talimata kadar idari izinli sayılacaklar.

Kamu çalışanları İkinci bir talimata kadar idari izinli sayılacaklar.detaylar haberimizde.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler 11 kenti etkiledi. Depremlerden en çok Kahramanmaraş, Hatay ve Malatya etkilendi. Deprem bölgelerinde yaralar sarılmaya çalışılıyor. Malatya Valiliği, kentte çalışan kamu çalışanları için ikinci bir talimata kadar idari izin kararı aldı. Sağlık, güvenlik, acil çağrı gibi alanlarda görev alanlar izinli sayılmayacak. İzinler kamu kurumlarında çalışan engelli, kronik rahatsızlığı bulunan, hamile ve 10 yaş altı çocuğu olan kadın personelleri kapsayacak.

Malatya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi'ne göre, 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sebebiyle OHAL ilan edilen illerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların mezkur tarihten geçerli olmak üzere idari izinli sayılacakları açıklandı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Valilik makamınca yapılan değerlendirmede, sağlık, güvenlik, acil çağrı gibi kritik görev alanları hariç olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, kronik rahatsızlığı olan, hamile ve 10 yaş altı çocuğu olan kadın personel ikinci bir talimata kadar idari izinli sayılmıştır. Uzaktan çalışma ve dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma usulleri ise kamu kurum ve kuruluşlarının fiziksel iyileştirmeleri sağlanana kadar yeteri kadar personelle hizmet aksamayacak şekilde kurum amirlerince belirlenen usullerle yürütülmesi hususu kamuoyu bilgisine sunulur."

Medyatava

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.