Gece yarısı karar alındı! 3 ilçede eğitim öğretime ara verildi!

Gece yarısı karar alındı! 3 ilçede eğitim öğretime ara verildi!

Gece saatlerinde Tokat’ın Sulusaray ilçesinde yaklaşık bir buçuk saat arayla 4,7 ve 4,1 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Depremden etkilenen 3 ilçede okulların tatil edildiği bilgisi kamuoyuna duyuruldu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı tarafından açıklanan bilgilere göre saat 01.06'da merkez üssü Sulusaray ilçesi olan 4,7 büyüklüğünde sarsıntı yaşandı. Depremin 9,97 kilometre derinlikte meydana geldiği açıklanan bilgiler ile aktarılırken diğer illerden de hissedildiği belirtildi. Aynı konumda yaklaşık 1 buçuk saat sonra 4,1 büyüklüğünde tekrar bir deprem yaşandı.

Eğitime 1 gün ara!

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Sulusaray, Artova ve Yeşilyurt ilçelerinde okulların bir gün ara ile tatil edildiğini; "Çok şükür depremde her herhangi bir olumsuzluk yok. Kaymakamlığımız, AFAD, emniyetimiz ve jandarmamız bölgede tarama çalışmaları yaptılar. Herhangi bir olumsuzluk olmadı. Sulusaray, Artova ve Yeşilyurt ilçelerinde okulların bugün tatil ettik" ifadeleri ile duyurdu.

İçişleri Bakanı Yerlikaya konuya ilişkin yaptığı açıklamada;

"Tokat ili Sulusaray ilçesinde 4,7 büyüklüğünde meydana gelen depremde AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına devam etmektedir. An itibarıyla olumsuz bir durum yoktur. Gelişmeleri takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun." Ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum