Erdoğan kabinesini topluyor! Masada önemli konular var

Erdoğan kabinesini topluyor! Masada önemli konular var
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın tüm bakanlarını beştepe'de topluyor. Erdoğan kabinesini topluyor! Masada önemli konular var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 gün aradan sonra bakanlarını topluyor. Beştepe'de toplanacak kabinenin masasında önemli konular var.

Yaklaşık 1,5 senedir devam eden Ukrayna Rusya arasında ki savaş sebebiyle ortaya çıkan tahıl krizi derinleşerek devam ederken, krizin çözümü için çalışmalar kesintisiz yürütülüyor.

Masada görüşülecek önemli konulardan biriside tahıl krizi çözümü için, Erdoğan'ın Rusya'ya yapacağı ziyarette konuşulanlar olacak.

Erdoğan, G-20 zirvesine katılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yoğun diplomasi trafiği de toplantının gündeminde olacak. Erdoğan 9-10 Eylül'de Hindistan'daki G20 Liderler zirvesine katılacak. Ardından da 17-21 Eylül'de gerçekleştirilecek olan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için Amerika Birleşik Devletleri'ne hareket edecek. Erdoğan iki uluslararası toplantıda da dünya lideriyle bir araya gelecek.

Ekonomide gözler orta vadeli planda

Ekonomide ise gözler Orta Vadeli Programa çevrildi. Ekonominin 3 yıllık yol haritasının belirleneceği programın hazırlıklarında sona gelindi. Program ile hem orta vadeli öngörüler belirlenecek, hem de yapısal reform adımları açıklanacak. Toplantıda programa ilişkin son değerlendirme yapılacak.