En Mutlu Meslek Belli Oldu! Dünya Çapında En Mutlu Çalışanlar Bu Mesleği Yapıyor

En Mutlu Meslek Belli Oldu! Dünya Çapında En Mutlu Çalışanlar Bu Mesleği Yapıyor

Dünya çapında en mutlu çalışanlarının olduğu meslek sektörleri belli oldu. Bir iş platformu ve kurumu, Ocak 2020 ile – Haziran 2023 tarihleri arasında dünya çapında 1600 kişiden fazla firmadaki en az 57 bin çalışanın verilerini analiz edip söz konusu

Yapılan yeni araştırma, dünya genelinde en mutlu çalışanların sosyal işlerde ve açık havada görev yapan insanlar olduğu tespit edildi.

Mutluluk adı altında uzun süredir devam eden çalışmalar arasında yer alan Harvard Yetişkin Gelişimi Araştırması, çalışanların insanlarla etkileşim kurması gerektiren ve iş arkadaşları ile anlamlı ilişkiler kurma fırsatı sunan işlerde çalışmaları daha mutlu oldukları konusunu keşfetti.

En Mutlu Meslekler

en-mutlu-meslek-belli-oldu-dunya-capinda-en-mutlu-calisanlar-bu-meslegi-yapiyor.jpg

Yapılan çalışmalara göre inşaat sektöründe çalışan kişiler, bütün büyük sektörler içinde en yüksek mutluluk düzeyine sahip olduğu belirtildi.

Yapılan anketler sonucunda inşaat sektöründe çalışmaları 100 üzerinden 49 puan aldılar. Ardından ise 10 üzerinden değerlendirmeye giren sektörler su şekilde sıralanmaktadır;

  • Teknoloji sektörü 41 puan
  • Finans sektörü 37 puan
  • Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar 35 puan
  • Restoranlar ve Gıda sektörü 35 puan
  • Seyahat ve konaklama sektörü 35 puan
  • Eğitim sektörü 34 puan
  • Sağlık sektörü 31 puan

Mutluluk sıralaması bazı sektörler için anket yapılarak bu şekilde değerlendirilmiş. Her insan severek yaptığı mesleği seçmeli ki mutlu olarak çalışmalı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.