E-Sınav görevli ücretleri belli oldu! 2023 Ocak zamları ile görevli ücretlerinde de artış yapıldı: İşte e-Sınav gözetmen

E-Sınav görevli ücretleri belli oldu! 2023 Ocak zamları ile görevli ücretlerinde de artış yapıldı: İşte e-Sınav gözetmen

2023 yılında gerçekleştirilecek e-Sınavlarda görevli olanların ücretleri merak ediliyor. E-Sınav uygulama ve izleme sorumluları, salon başkanları ve gözetmenler için farklı ücretler belirlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), e-Sınav sistemi aracılığıyla öğrencilerin, öğretmenlerin, memurların ve diğer kamu çalışanlarının sınavlarını elektronik ortamda gerçekleştirme imkanı sunmaktadır. E-Sınav, merkezi bir yapıya sahiptir ve sınavlar merkezi bir sunucu üzerinden yönetilir.

MEB E-Sınav sistemi kullanan öğrenciler, sınavlara okul laboratuvarlarında ya da ÖSYM tarafından belirlenen diğer sınav merkezlerinde katılabilirler. Öğretmenler ise, E-Sınav sistemi üzerinden öğrencilerin performansını takip edebilir ve sınavları değerlendirebilirler. Bu sayede öğrenci başarısı ve öğretmen performansı daha objektif bir şekilde değerlendirilebilir.

E-SINAV KONTROLLÜ VE GÜVENLİ BİR SONUÇ SUNUYOR

MEB E-Sınav sistemi, sınavların yanı sıra öğrenci performanslarını izlemek, eğitim kalitesini değerlendirmek ve eğitimdeki zayıf noktaları belirlemek için de kullanılmaktadır. Bu sistem sayesinde öğretmenler, öğrenci başarılarını takip edebilir ve sınav sonuçlarını hızlı bir şekilde değerlendirerek öğrencilere geri bildirim sağlayabilirler. E-Sınav sistemi, sınav görevlilerinin de işlerini kolaylaştırmaktadır. E-Sınav uygulama ve izleme sorumluları, salon başkanları ve gözetmenler, sistemin sağladığı kolaylıklar sayesinde sınavların daha verimli ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirler. Ayrıca, E-Sınav sistemi ile sınav süreçlerindeki hataların önüne geçilebilir ve sınavların daha adil bir şekilde yapılması mümkün olabilir. MEB E-Sınav sistemi, her geçen gün daha da gelişerek, sınavların daha etkin bir şekilde yapılmasına yardımcı olmaktadır.

E-SINAV 2023 GÖREVLİ ÜCRETLERİ

e-sinav-gorevli-ucretleri-belli-oldu-2023-ocak-zamlari-ile-gorevli-ucretlerinde-de-artis-yapild (2)

2023 Ocak ayında memur maaşlarına yapılan yüzde 30'luk zam ile beraber, öğretmenlerin E-Sınav görevi ücretleri de arttı. E-Sınav sistemi sayesinde öğrencilerin, öğretmenlerin, memurların ve diğer kamu çalışanlarının sınavlarını elektronik ortamda gerçekleştirebildiği için, E-Sınav görevlilerine de bir ücret ödenmektedir. 2023 Ocak-Haziran dönemi sınav görevi ücretleri, vergi dilimine göre hesaplanmıştır ve E-Sınav uygulama sorumlusu için 548 TL, salon başkanı için 474 TL, gözetmen için 438 TL ödeme yapılmaktadır. Vergi dilimine göre ödenecek tutar değişiklik gösterebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.