CHP'den memur maaş zam oranlarına tepki geldi

CHP'den memur maaş zam oranlarına tepki geldi

Memurların yılbaşında maaşlarına alacakları zam oranlarının belirlenmesinden sonra CHP'den memur maaş zam oranlarına tepki geldi..

Memur maaş zam oranlarının hakem heyeti tarafından açıklanmasıyla birlikte, tepkilere gelmeye devam ediyor.

Hakem heyetinin açıkladığı maaş zam oranının hükümetim toplu sözleşme masasında memurlara teklif ettiği zam oranı ile aynı olması sebebiyle sendikalardan sonra muhalefetten de tepki geldi.

CHP'den memur maaş zam oranlarına tepki geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Efe Uyar, memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yılı zammına ilişkin, değerlendirmede bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Efe Uyar, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Kamu Görevlileri Hakem Kurulunun memur maaşları ile memur emeklisi aylıklarına 2024'ün ilk 6 ayında yüzde 15, ikinci 6 ayında yüzde 10, 2025'in ilk 6 ayında yüzde 6, ikinci 6 ayında yüzde 5 zam yapılmasını kararlaştırdığını hatırlattı.

Kurulun, sendikaların şerhine rağmen hükümetin sunduğu zam oranlarını kabul ettiğini, iktidarın onay ve tasdik kurumu olduğunu dünkü kararıyla tescillediğini iddia eden Uyar, "Verdiğiniz zam oranıyla 6,5 milyon kamu emekçisini ve emeklisini enflasyona bal gibi ezdirdiniz." ifadesini kullandı.

Hükümetin ekonomi politikalarını da eleştiren Uyar, uygulanmaya çalışılan fiyat istikrarına rağmen gıda fiyatlarının arttığını söyledi.

Habertürk

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.