Bursluluk Sınavının Cevap Anahtarı Yayınlandı Öğrenciler Puan Hesaplaması Yapabilecek

Bursluluk Sınavının Cevap Anahtarı Yayınlandı Öğrenciler Puan Hesaplaması Yapabilecek

Bursluluk sınavının cevap anahtarı yayınlandı. 21 Nisan 2024 Pazar günü 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10. ve 11. sınıflar devletin kendilerine sağlayacağı burs avantajından yararlanmak için İOKBS'ye girdiler. Ardından da sınavda sorulan soruları hatırlamaya ve cevaplarını bulmaya çalıştılar. Çünkü soru kitapçığı sınav sonunda görevlilere teslim edildi. Ve bugün MEB tarafından sorular ve cevap anahtarı yayınlandı. Puan hesaplamaları buna göre yapılacak. Kimler kazandı, kimler kazanamadı?

Bursluluk sınavının cevap anahtarı yayınlandı. 21 Nisan 2024 Pazar günü 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10, 11. sınıflar burs almak için İOKBS'ye girmiş ve sonrasında da soru ve cevap anahtarının açıklanmasını beklemeye başlamışlardı. Sorular ve cevaplar bugün yayınlandı. Şimdi ise sırada Bursluluk sınavı sonuçları var. 17 Mayıs 2024 tarihi de sonuçların açıklanması için beklenecek.

Bursluluk sınavının cevap anahtarı Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından yayınlandı. Soruları ve cevapları görebilecek olan öğrenciler sonuçlar açıklanmadan önce sınavı kazanıp kazanamadıklarını öğrenebilmek için puan hesaplaması yapmaya başladılar. Bu kapsamda bursluluk sınav soruları ve cevapları için meb.gov.tr adresi kullanılabiliyor.

Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Türk Dili Ve Edebiyatı, Sosyal Bilgiler, Sosyal Bilimler... derslerinin Bursluluk sınavında sorulan soruları ve cevaplarını gözden geçiren öğrenciler, hangi soruya hangi cevabı verdiklerini hatırlıyorlarsa ve cevap anahtarında karşılaştıkları cevap da verdikleri cevap ile aynıysa puan hesaplaması yaparak sınavı kazanıp kazanamadıklarını tahmin etmeleri daha kolay olacaktır.

1.086.000 öğrencinin katılım sağladığı bursluluk sınavını kazananlar devlet tarafından kendilerine verilen burslardan yararlanabilecekler. Bu anlamda soru kitapçıkları sınav sonunda öğrenciler tarafından görevlilere teslim edildiğinden dolayı kendilerine sorulan soruları hatırlamaya çalışan öğrenciler artık bu gibi bir durum yaşamak zorunda değil. Veliler de çocuklarının sınav başarısı hakkında fikir sahibi olabilecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
5 Yorum