Bursluluk Sınavı Ne Zaman? Saat Kaçta? Kaç Soru Sorulacak? Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Bursluluk Sınavı Ne Zaman? Saat Kaçta? Kaç Soru Sorulacak? Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Bursluluk sınavı için artık sayılı saatler ve hatta dakikalar kaldı. Artık her öğrenci sınava gireceği zamanı heyecanla bekliyorç Velilerin bazıları ise çocuklarından bile daha heyecanlı. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflar sınava burs alma hakkı elde etmek için girecek. Bu kapsamda bursluluk sınavı ne zaman? Saat kaçta? Kaç soru sorulacak? Kaç dakika sürecek? Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte yanıtlar:

Bursluluk sınavı için nefesler tutuldu; geri sayım başladı. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflar için bursluluk sınavına sayılı saatler kaldı.

Peki Bursluluk sınavı ne zaman? Saat kaçta? kaç dakika sürecek? Sınavda kaç soru sorulacak?

İlköğretim ve OrtaöğretimKurumları Bursluluk Sınavı İOKBS, öğrencilerin burs almak için katılım sağlayacakları bir sınav. Ve sınav zamanının yaklaşması ile birlikte hem öğrenciler, hem de velileri tarafından sınavın detayları arama motorlarında sorgulanmaya başlandı.

Bursluluk Sınavı Ne Zaman?

Bursluluk sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan İOKBS takvimine göre 21 Nisan 2024 Pazar günü yani yarın saat 10.00'da başlayacak. İlköğretim öğrencileri için 11.40'ta sona erecek olan sınav, Ortaöğretim öğrencileri için ise 12.00'da sona erecek.

Bursluluk Sınavında Kaç Soru Sorulacak?

Bursluluk sınavı, 5, 6, 7, 8. sınıflar ve hazırlık sınıfı için 80 sorudan oluşacak. Bu öğrencilere sınav süresi olarak 100 dakika verilecek. 9, 10 ve 11. sınıflara ise toplamda 100 soru sorulacak ve sınav süresi olarak 120 dakika zaman verilecek.

Bursluluk Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Bursluluk sınavı 21 Nisan 2024 Pazar günü 10.00 itibari ile yapılmaya başlanacak. Ardından öğrenciler ve velileri tarafından sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak edilecek. Bu aşamada meb hocam olarak merakınızı gidermek adına sonuçların 17 Mayıs 2024'te Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesi üzerinden açıklanacağını belirtebiliriz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.