Bursluluk Sınavı Ne Zaman? 21 Nisan'da Ne Sınavı Var? Pazar Günü Ne Sınavı Var?

Bursluluk Sınavı Ne Zaman? 21 Nisan'da Ne Sınavı Var? Pazar Günü Ne Sınavı Var?

Bursluluk sınavı ne zaman? Bursluluk sınavı saat kaçta? 21 Nisan'da ne sınavı var? Pazar günü ne sınavı var? Haftasonu ne sınavı var? Bursluluk sınavına kaçıncı sınıf öğrenciler girecek? Sınav süresi kaç dakika olacak? Sınavda öğrencilere kaç soru sorulacak? Sınava giderken öğrencilerin yanlarında ne bulundurmaları gerekiyor? Sınava neden saatinden yarım saat önce gitmeliler? Sınav giriş belgesinde neler yer alıyor?

Bursluluk sınavı ne zaman? 21 Nisan'da ne sınavı var? Pazar günü ne sınavı var? Bu hafta sonu ne sınavı var? Milli Eğitim Bakanlığı, Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Kurumu ve diğer öğretim kurumları sınavları genellikle Cumartesi ve Pazar günleri yapıyor. Okulların yakınında kalabalık gören vatandaşlar ise ne sınavı olduğunu araştırıyor.

Nisan ayı ile birlikte sınav dönemine de girmiş bulunmaktayız. Bu kapsamda pek çok kişi bursluluk sınavı ne zaman sorusunun yanıtını araştırıyor. Bursluluk sınavı, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11. sınıflar ve hazırlık sınıfı için 21 Nisan 2024 Pazar günü Türkiye saati ile 10.00'da yapılacak. Öğrencilerin sınav giriş yerleri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 16 Nisan 2024 Pazartesi günü e-Okul sistemi üzerinden erişime açıldı.

Öğrencilerin sınava giderken yanlarında yumuşak uçlu bir kalem, iz bırakmayan sildi, kalem açacağı, geçerli T.C. kimlik kartı ve sınav giriş belgesini bulundurmaları gerekiyor. Sınava, saatinden yarım saat önce gitmeleri de meb hocam tarafından öneriliyor. Aksi halde geç kalma paniği ile sınav konsantrasyonu bozulan öğrencilerin sınava yetişememe gibi durumlarla kaşrılaşmaları da söz konusu olabilir.

Bursluluk sınavında 9, 10, 11. sınıf öğrencilere 100 soru sorularak 120 dakika süre tanınacak. 5, 6, 7, 8. sınıflar ve hazırlık sınıfı öğrencilere ise80 soru sorularak 100 dakika sınav süresi verilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.