Son Dakika! Bayram İkramiyesinde Kritik Asgari Ücretli Hamlesi. Asgari Ücretliler Bayram İkramiyesini Artık..

Son Dakika! Bayram İkramiyesinde Kritik Asgari Ücretli Hamlesi. Asgari Ücretliler Bayram İkramiyesini Artık..
Son Dakika! Bayram İkramiyesinde Kritik Asgari Ücretli Hamlesi. Asgari Ücretliler Bayram İkramiyesini Artık alabilecek mi? İşte haberin ayrıntıları..

Son Dakika! Bayram İkramiyesinde Kritik Asgari Ücretli Hamlesi. Asgari Ücretliler Bayram İkramiyesini Artık alabilecek mi? Ramazan ve Kurbna bayramlarında alınan ikramiyede kritik asgari ücretli çalışan hamlesi geliyor. İkramiye hem emekliye hem de dul ve yetim aylığı alanlara veriliyordu. Ancak artık bu durum değişebilir.

ASGARİ ÜCRETLİ ÇALIŞANLAR BAYRAM İKRAMİYESİ ALABİLİR Mİ?

Asgari ücretle çalışanlar da devletten bu konuda uzun süreden beri destek bekliyor. AK Parti hükümetinin seçim öncesinde bayram ikramiyesi konusunda çalışmalar yaptığı konuşuluyor. Ancak şu anda yapılan çalışmaların sadece emekliye verilecek Bayram ikramiyesine yapılacak zamla ilgili olduğu öğrenildi. Yani şu an için asgari ücretliye bayram ikramiyesi verilmesi yönünde herhangi bir çalışma yürütülmüyor.

Ancak genel seçimler asgari ücretlileri de bu konuda heyecanlandırıyor. İlerleyen günlerde yeni bayram ikramiyesi miktarının açıklanması ile birlikte bu konuda netliğe kavuşmuş olacak. Özel sektörde şirketler kendi tercihleri doğrultusunda çalışanlarına bayram ikramiyesi yardımı yapabiliyor.