Bakan Işıkhan'dan hakem heyeti memur maaş zam kararı sonrasında açıklama geldi

Bakan Işıkhan'dan hakem heyeti memur maaş zam kararı sonrasında açıklama geldi
Hakem heyetinin memur maaşlarına yapılacak zam kararını açıklamasından sonra Bakan Işıkhan'dan açıklama geldi.

Hakem heyeti milyonlarca memuru yakından ilgilendiren maaşlara zam konusunda kararını açıkladı.

Heyet kamu iş veren heyetinin memurlara teklif ettiği rakamları olduğu gibi kabul etti. Hakem heyetinin memur maaşlarına yapılacak zam kararını açıklamasından sonra Bakan Işıkhan'dan açıklama geldi.

Bakan Işıkhan'ın paylaşımı şu şekilde:

Memur ve memur emeklilerimizin 2024-2025 yılları kapsamındaki mali ve sosyal haklarını belirleyen 7. Dönem Toplu Sözleşmemiz kapsamında Hakem Heyeti; 2024 yılı için yüzde 15+10 2025 yılı için yüzde 6+5 zam oranı üzerinde karar kılmıştır.

Özellikle kamu görevlilerimiz adına talep edilen 50 maddenin aynı şekilde kabulü ve diğer sosyal haklar hususunda da önemli kazanımlara imza attığımız Toplu Sözleşmemizin, başta kamu çalışanlarımız, kamu emeklilerimiz ve aileleri olmak üzere çalışma hayatımızın tüm paydaşlarına hayırlı olmasını diliyorum.

Süreci karşılıklı anlayış, istişare ve nezaket ilkelerimiz çerçevesinde yürüten Konfederasyonlarımız ve genel yetkili sendikalarımıza, emek veren tüm komisyonlara ve müzakere heyetlerine teşekkür ediyorum. Sosyal devlet anlayışımızla çalışanlarımızı enflasyon karşısında korumaya devam edeceğiz.