AFAD 6 Milyon Kişiye Son Dakika Olarak Uyarı Mesajı Gönderdi!

AFAD 6 Milyon Kişiye Son Dakika Olarak Uyarı Mesajı Gönderdi!

Afad tarafından gönderilen mesaj bir anda büyük korku sebebi oldu. Gönderilen mesaj ne anlama geliyor?

Ülkemizde SMS ile doğal afet alarmı verildi. Tam tamına 6 milyon insana son dakika uyarı mesajı gitti. Asla dışarıya çıkmayın...

Her geçen gün doğal afetler yaşanan ülkemizde bu defada AFAD tarafından herkes son dakika uyarı mesajı gönderildi.

Ankara'da yaşayan 6 milyon insana gönderilen uyarı mesajında TC İçişleri Bakanlığı AFAD tarafından saati belirtiler halkın dikkat etmesi istendi.

Büyük afet kapıda dikkat...

Valilik tarafından sosyal medya platformundan yayınlanan açıklamaya göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden gelen son veriler sorulduğunda Ankara’da bugün ve yarın kentin güney ilçelerinden başlayıp il genelinde kuvvetli, güney ile doğu kesimlerinde de yer yer çok kuvvetli gürültülü ve satmak yağış beklendiği söylendi.

Yapılan açıklamalarda Yıldırım, sel, yerel dolu yağışı, su baskını ve yağış esnasında kuvvetli rüzgar gibi olumsuz hava koşullarına karşı tedbirli olunması gerektiğini bildirdi. Duyuruya göre bugün 18.00’da başlayıp umarım 18.00’a kadar yağışların devem etmesi bildirildi.

AFAD’ın Ankara halkına giden mesajda “Meteorolojiden gelen uyarıya göre Ankara’da kuvvetlidir yağış bekleniyor, su baskını, sel, su baskını, ulaşım aksaması gibi olumsuz durumlara karşı tedbirli olunması gerekiyor” dedi.

Meteorolojiden gelen uyarılara göre Ankara’da yağış 18.00’da başlayacağı söylenerek yoğun ve ani yarışlara karşı insanları bu saatler içinde evden dışarı çıkmaları için uyardı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.