Adres Beyanı İçin Son 1 Gün! – DİKKAT!

Adres Beyanı İçin Son 1 Gün! – DİKKAT!
Oy kullanabilmek için adres beyanı tarihinin son 1 günü! 17 Mart itibariyle işler değişecek! Detaylar haberimizde..

Adres Beyanı İçin Son 1 Gün! – DİKKAT!

Kahramanmaraş merkezli olup 6 Şubat’ta gerçekleşen ve 11 ilimizde etkisini gösteren depremden etkilenen depremzede vatandaşlarımızın seçimlerde oy kullanabilmesi amacıyla ve aday olabilmeleri için adres beyanı tarihinin bitişine son 1 gün!

NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA!

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 14 Mayıs seçimlerinde seçme ve seçilme hakkını kullanabilmesi amacıyla depremzedeler amacıyla açıklama yaptı. Açıklamada yeni adres beyanının 17 Mart saat 23.59'a kadar nüfus müdürlüklerinin yanı sıra e-devlet ve nüfusmatiklerden gerçekleşebileceği bildirildi.

Detaylı açıklama şu şekilde;

"14 Mayıs Seçimlerinde seçme ve seçilme hakkının kullanabilmesi adına afetzede vatandaşlarımız; Diğer il ya da ilçelerden birine taşınmış ise taşındığı yerdeki adrese (yurt, otel, pansiyon gibi geçici yerlerde dahil), aynı il ya da ilçe amacıyla ikamet adresi dışında diğer bir konut, prefabrik ev, yurt, konteyner, çadırkent, huzurevi ve aynısı gibi yerde barınıyor ise bu tür geçici yerlere yönelik yapacakları yeni adres beyanını; 17 Mart 2023 saat 23.59'a kadar nüfus müdürlüklerimizin yanı sıra e-Devlet ve Nüfusmatiklerimiz üzerinden yapabilecektir.

17 MART TARİHİNE KADAR YAPAMAYANLAR İÇİN..

17 Mart tarihine kadar müracaat yapamayan depremzede vatandaşlarımız amacıyla oluşturulan açıklama ‘’18 Mart 2023 tarihinden itibaren adres beyanına dair işlemler ilçe seçim kurullarının kararı ile yapılacaktır.’’ Şeklindeydi.

1930 yılından itibaren seçme ve seçilme hakkına sahibiz bu kapsam da bütün vatandaşlarımız oluşacak imkanlar dahilinde oy kullanabilecektir.