23 Nisan Mesajı Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den Geldi

23 Nisan Mesajı Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den Geldi

23 Nisan mesajı Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den geldi. Bakan Tekin bu bayramın çocuklara ne zaman, nasıl ve neden emanet edildiğini anlatmakla kalmayarak onlara bazı hatırlatmalarda da bulundu. Geleceğimizin emanetçisi çocuklarımıza her zaman güvendiğimizi dile getiren Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bakın başka neler söyledi? Çocuklara hangi konuda inandığını dile getirdi?

23 Nisan mesajı çocuklar için Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından verildi.

Bakan Yusuf Tekin tarafından verilen 23 Nisan mesajı şu şekilde:

"Sevgili çocuklar: Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun. 23 Nisan, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde milli bağımsızlığımızı hiç unutmamanız ve sürekli sahip çıkmanız için sizlere emanet edildi. Geleceğinizin teminatı olan bu emaneti yüreğinizde gururla taşıyın.

Elinizi uzaklara umutla uzatmanız için, geçmişte olduğu gibi bugün de kalabalık bir ekiple çalışıyoruz. Yüzünüz hep gülsün istiyoruz. İyilik ve güzellik içerisinde olun, gözlerinizdeki aydınlık bakışı hep görelim istiyoruz. İstiyoruz ki bu emanete sahip çıkma azim ve kararlılığınız hiç azalmasın. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye için sizin bakışınız bizim güvencemizdir.

Sizler için attığımız her adım vatanımızı ve milletimizi sevmekle başlar. Sizler için çalıştığımız her gün bizim için bayramdır. İnanıyorum ki devralmakta olduğunuz binlerce yıllık tecrübe ile şekillenmiş kültürel mirası geleceğe uzanan bilimsel ve teknolojik kazanımlarımızla bir cevhere dönüştüreceksiniz. Türkiye yüzyılının ufkunda güvenle yürüyecek ve nice 23 Nisan'lar kutlayacaksınız."

Meb hocam olarak bizler de tüm çocuklarımızın bayramını kutluyor ve geleceğimizin onlara emanet olduğunu bir kere daha hatırlıyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.