23 Nisan Kutlamaları Nerelerde Nasıl Yapıldı? Kutlamalar Ne Zamana Kadar Devam Edecek?

23 Nisan Kutlamaları Nerelerde Nasıl Yapıldı? Kutlamalar Ne Zamana Kadar Devam Edecek?

23 Nisan kutlamaları ile tüm Türkiye genelinde anaokulundan ilkokula, ortaokullara ve meydanlara kadar her yerde 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı coşkusu ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıl coşkusu birlikte yaşanıyor. Bu kapsamda jandarma ekiplerinin dahi kutlamalara dahil olmaları, çocukların mutlulukları, onlara verilen hediyeler ve birlikte yapılan aktiviteler ile etkinlikler dikkatleri çekti. Erzurum, Mersin, İzmir'de neler yapıldı?

23 Nisan kutlamaları tüm Türkiye genelinde hem Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yılı hem de Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı dolayısı ile coşkulu bir şekilde yapılıyor. Hafta başı itibari ile yapılmaya başlanan kutlamalar tüm hafta geneline yayılacak. Resmi törenler gününde, yani 23 Nisan 2024'te, bugün yapılacak. Diğer günlerde de okullar kendi programlarına uygun şekilde kutlamalar yapmaya devam edecekler.

Bazı 23 Nisan kutlamaları hakkında bilgileri sizler için şu şekilde sıralayabiliriz:

• Mersin: Halk oyunları gösterilerinin yapıldığı etkinlik alanında çocuklar, farklı hayvan ve karakter kostümleri giyen kişilerle fotoğraflar çektirdi. Etkinlik sonunda çocuklara, Şehit Fırat Palamut Anaokulu tarafından pamuk şeker ve dondurma dağıtıldı.

• İzmir: Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan kutlamalarda ilkokul öğrencileri tarafından Türkiye'm, ortaokul öğrencileri tarafından ise Adım Adım Anadolu ve Efeler gösterileri yapıldı. Kutlamalar ortaokul öğrencilerinin Kırmızı Beyaz Flama; İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin Dalgalan Şanlı Bayrağım gösterileri ile tamamlandı.

• Erzurum: İlkokul öğrencilerine jandarma tarafından sürpriz yapıldı. Kutlamalar Aile İçi Şiddetle Mücadele Ve çocuk Kısım Amirliği organizatörlüğünde gerçekleştirildi. Bu kapsamda Tortum Derekapı İlkokulunda eğitim gören öğrencilerle jandarma birlikte pasta kesti. Çocuklara hediyeler dağıtan jandarma ekipleri, daha sonra da okul bahçesine çıkarak onlarla futbol maçı yaptılar.

• Bayburt: Jandarma ekipleri Mutlu İlkokulu öğrencilerine bayrak, balon ve kukla hediye etti. Bu sırada çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.