23 Nisan Kutlamaları Kapsamında Yusuf Tekin Anıtkabir'i Ziyaret Etti

23 Nisan Kutlamaları Kapsamında Yusuf Tekin Anıtkabir'i Ziyaret Etti

23 Nisan kutlamaları kapsamında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye'nin farklı illetinden gelen öğretmen ve öğrencilerden oluşan 100 kişilik bir heyet ile birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. İlk olarak Aslanlı Yol'dan yürüyen heyet Atatürk Mozolesi'ne çıktı. Burada mozoleye çelenk bırakan Bakan Yusuf Tekin'in ardından heyet saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı'nı okudu. Daha sonra Misak-ı Milli kulesine geçen Bakan Tekin Anıtkabir Özel Defteri'ne mesaj yazdı.

23 Nisan kutlamaları kapsamında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı kutlamaları için Ankara'ya gelen, öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 100 kişilik heyet ile Anıtkabir'e giden Bakan Tekin Aslanlı Yol'dan yürüyerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine çıktı.

Mozoleye çelenk bırakan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in sonrasında saygı duruşunda bulunan 100 kişilik heyet, ardından da İstiklal Marşı'nı okudu.

23 Nisan kutlamaları kapsamında daha sonra Misak-ı Milli kulesine geçen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Anıtkabir Özel Defteri'ne şnları yazdı:

“Aziz Atatürk, ebedi istirahatgahınız Anıtkabir’de huzurlarınızda, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104’üncü kuruluş yıl dönümü ve istiklalimiz için verdiğimiz büyük mücadelenin nişanesi olan ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşku ve şükranla kutlamanın onurunu yaşıyoruz. ’Hakimiyet, bila kaydü şart milletindir’ ilkesiyle şekillenen bağımsızlık mücadelemizin yarını, evlatlarımızın omuzlarında yükselmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı olarak, bu şanlı mirası, bilimle, kültürle, sanatla ve en önemlisi manevi değerlerle bezenmiş bir şekilde evlatlarımıza aktarmak, bizim için şeref borcudur. Çünkü biliyoruz ki ’Dehay-ı millimizin inkişafı ancak böyle bir kültür ile temin olunabilir.’ Sizden aldığımız ilham ve aziz milletimizden aldığımız kuvvetle, bu cennet vatanı daha da ileriye taşıma kararlılığındayız. Ruhunuz şad olsun.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum