23 Nisan Etkinlikleri İle Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Anaokullarında Da Coşkuyla Kutlanıyor

23 Nisan Etkinlikleri İle Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Anaokullarında Da Coşkuyla Kutlanıyor

23 Nisan etkinlikleri tüm yurtta büyük bir coşku ile yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı kutlamaları ile devam ediyor. Her yıl yapılan benzer kutlamalar anaokulu - lise fark etmeksizin tüm okullarda gerçekleştiriliyor ancak kutlamalarda en çok anaokulu çocukları eğleniyor. İstanbul Ümraniye Nene Hatun Anaokulu da 23 Nisan kutlamalarının yapıldığı anaokulları arasında yer aldı. Çocuklar öğretmenleri ile birlikte sahneye çıkıp gösteriler yaptılar.

23 Nisan etkinlikleri kapsamında anaokullarından liselere kadar neredeyse her okulda 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. Çocuklar, Atatürk'ün kendilerine armağan ettiği bayramın coşkusunu yaşarken aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıldönümü de ülke genelinde farklı etkinliklerle kutlanıyor.

İstanbul Ümraniye Nene Hatun Anaokulu öğrencileri de 23 Nisan etkinlikleri kapsamında yaptıkları dans gösterileri ile bu önemli günü büyük bir coşku içerisinde kutladı. Her yıl ülke genelinde kutlamalar yapılıyor ve bu kutlamalarda en çok anaokulu çocukları eğleniyor. Benzer durum 2024 yılı için de aynı şekilde cereyan etmiş oldu.

23 Nisan 1920'de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi ve yine aynı gün çocuklara armağan edilen çocuk bayramı ile ülkemiz Atatürk tarafından çocuklara emanet edilmişti. Anaokullarında çocuklar için yapılan kutlamalarla onların bu bilince varmaları sağlanmış oluyor ki bu sırada geleceğimizin mirasçıları oldukça eğleniyorlar.

Bu kapsamda Ümraniye Nene Hatun Anaokulu'nda kutlamalar sabahın erken saatlerinde başladı. İlk olarak 4 yaşındaki çocuklar, ellerinde kırmızı - beyaz ponponları ile sahneye çıktılar ve dans gösterileri yaptılar. Hemen sonrasında da diğer sınıflar tek tek sahneye çıkarak, öğretmenleri eşliğinde, uzun zamandır çalışmalarını yaptıkları gösterileri sahnelediler.

Bu sırada çocuklarını sahnede gören veliler duygu dolu anlar yaşadı. Öğretmenler ve izleyenler tarafından, sahneye konan gösteriler beğeni ile izlendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.