15 Nisan 2024 Pazartesi Günü Okul Var Mı? 2. Ara Tatil Uzatıldı Mı?

15 Nisan 2024 Pazartesi Günü Okul Var Mı? 2. Ara Tatil Uzatıldı Mı?

Pazartesi günü okul var mı? Ramazan Bayramı 10 - 12 Nisan tarihleri arasında kutlanırken Bayram tatilinin 1.5 günlük idari izinle birlikte 9 güne çıkarılmasının ardından öğretmen ve öğrenciler 2. ara tatil ve bayram tatilini aynı anda yapmış oldular. Ancak yine de 2. ara tatilin uzatılmış olmasını uman bir kesim var. Peki bu istek gerçekleşti mi yoksa 15 Nisan 2024 Pazartesi sabahı ders zili çalacak mı? 2. ara tatil uzatıldıysa okullar ne zaman başlayacak?

Pazartesi günü okul var mı? 2. ara tatil bahar dönemi tatili olarak da adlandırılıyor ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan takvime göre 2023 - 2024 Eğitim - Öğretim sezonunda Ramazan Bayramı tatili ile aynı zamana denk geldi. Bu durum hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin üzülmesine neden oldu.

pazartesi-gunu-okul-var-mi.jpg

Yine de bir umutla 9 günlük Bayram tatilinin bitmesine yakın, 2. ara tatilin 15 Nisan sonrasına ertelenmiş olması beklentisi içerisinde olan pek çok kişi var. Peki Milli Eğitim Bakanlığı böyle bir duyuru yaptı mı yoksa Pazartesi günü okul var mı?

2. ara tatil zamanı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından değiştirilmedi. 8 - 12 Nisan 2024 tarihleri arasında 2. ara tatilini yapan öğretmen ve öğrenciler, bu nedenle aslında 9 günlük Bayram tatilini kullanmış olmadılar. Ve 1.5 günlük idari izin de Ramazan Bayramı resmi tatilinin öncesinde okullar için verilmemiş oldu.

Bu nedenle 15 Nisan 2024 Pazartesi günü sabah ilk ders zili çalacak. Ve bu hafta herhangi bir tatil söz konusu olmayacak. Ancak sonraki hafta 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Salı gününe genk gelecek ve okullar 1 gün tatil edilecek.

Sonraki hafta ise 1 Mayıs Çarşamba günü okullar tatil olacak. Çünkü 1 Mayıs 2024 Çarşamba günü Emek Ve Dayanışma Bayramı kutlamaları kapsamında resmi tatil olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
3 Yorum