10 İlde Okulların Ne Zaman Açılacağı Belli Oldu!

10 İlde Okulların Ne Zaman Açılacağı Belli Oldu!
Milli Eğitim Bakanlığı, merkezi Kahramanmaraş olan büyük depremlerin yaşandığı bölgedeki okulların ne zaman açılacağını duyurdu.

6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerden etkilenmiş olan illerde, eğitim ve öğretime ara verilmişti. Depremden etkilenmiş olan bu 10 ilde eğitim ve öğretim ne zaman başlayacağı merak konusu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yaptığı açıklama ile okulların ne zaman açılacağı belli oldu.

Milli Eğitim Bakanı Özer’in yapmış olduğu açıklamaya göre okullar kademeli olarak açılacak. Adana, Kilis, Şanlıurfa ve Diyarbakır’da yer alan okullar, 1 Mart itibariyle eğitim ve öğretime başlanacağı duyurulmuştu. Ancak yeni açıklamaya göre Adana’da yer alan okullar 13 Mart itibari ile açılacak.

Bununla birlikte Bakan Özer, Gaziantep ve Osmaniye için de eğitim ve öğretime başlama günü olarak 13 Mart’ı işaret etti.

Hatay, Maraş, Adıyaman ve Malatya’da Eğitim ve Öğretim Ne Zaman Başlayacak?

Yaşanan büyük depremden en çok etkilenen iller Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya olmuştu. Bu bölgelerde, felaketin etkisinin daha büyük olduğu görülüyor. Bu nedenle, bu dört ilde okullar bir süre daha kapalı kalacak. Milli Eğitim Bakanı Özer’in ifadesine göre, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya’da bulunan okulların 27 Mart’ta açılması bekleniyor. Bakan Özer, sağlam raporu alınmamış herhangi bir binada, eğitim ve öğretimin başlatılmayacağını da bildirdi.